SLO | SRB | ENG

Premier League

Mohamed Salah je sebičen in nespoštljiv, Arne Slot ga za zadnjo tekmo ne bi smel pustiti niti na tribuno

Uredništvo 18. maj 2026 0 Komentiraj
Wayne Rooney (foto: Getty Images)
Nekdanji napadalec Manchester Uniteda Wayne Rooney je ostro kritiziral zvezdnika Liverpoola Mohameda Salaha in ga označil za »sebičnega«, potem ko je Egipčan na družbenih omrežjih posredno napadel menedžerja Arneja Slota.

Po zadnjem porazu proti Aston Villi (4:2), ki je resno ogrozil uvrstitev Liverpoola v ligo prvakov, je Mohamed Salah zapisal, da se mora klub vrniti k "heavy-metal nogometu", kar je javnost bolj ali manj razumela kot neposreden napad na trenerja Arneja Slota. Ciljal je seveda na nogomet, ki ga je Liverpool igral pod vodstvom Jurgena Kloppa.

Ker 33-letni Egipčan ob koncu sezone zapušča klub, Wayne Rooney meni, da zaradi takšnega nespoštovanja ne bi smel igrati na nedeljski poslovilni tekmi proti Brentfordu na Anfieldu.

"Žalostno je, kako se vse skupaj končuje po vsem tem, kar je dosegel. Znova je piknil Slota. Ko zahteva 'heavy-metal', si dejansko želi nogometa Jürgena Kloppa. Mislim, da Mo ne more več slediti takšni intenzivnosti, noge mu ne dopuščajo več takšnega ritma," je v svoji oddaji dejal Rooney.

Mohamed Salah je v letošnji sezoni za Liverpool odigral skupno 40 tekem. Dosegel je 12 golov in prispeval devet asistenc.  

Rooney je potegnil paralelo z lastno kariero in legendarnim strategom Uniteda Alexom Fergusonom, s katerim je imel določene probleme:

"Če bi bil na Slotovem mestu, Salah tokrat ne bi bil niti blizu stadiona. Sam sem imel podoben spor z Alexom Fergusonom, pa me je zaradi tega izpustil iz ekipe za svojo zadnjo tekmo na Old Traffordu. Salah je odvrgel bombo, pokazal, da ne verjame trenerju, in v težave spravil soigralce, ki ostajajo v klubu tudi prihodnjo sezono."

"Mohamed Salah je sebičen in zasluži kazen"

Salah je v letošnji sezoni na 40 tekmah dosegel le 12 golov, kar je ogromen padec v primerjavi z lanskim letom, ko je z 29 zadetki rdeče popeljal do naslova prvaka. Rooney je prepričan, da napadalec s temi izpadi le išče izgovore za svojo slabo formo: "Ne moreš javno dvakrat ponižati trenerja in odkorakati brez kazni. To je sebično."

KOMENTARJI

0
Ta novica še nima komentarjev.

ODGOVORI NA KOMENTAR

PREKLIČI
OBJAVI

UREDI KOMENTAR

PREKLIČI
Shrani

Poudarjeno

Iskreno rečeno, zgodilo se bo, kar se bo. Velikega vpliva na to nimam. Vem, da so govorice zanimive, ampak osredotočen sem na igrišče. Pogodbo imam, v klubu sem že 12 let. Vedno sem spoštoval pogodbo in jo bom tudi v bodoče. Želim si osvajati lovorike, ki jih še nisem. Besedo ima tudi klub. ...več
Jan Oblak o morebitnem prestopu
Če bi klubi delovali tako morajo in bi vzgajali mlade igralce ter postavili sistem vzgoje mladih igralcev, do tega sploh ne bi prihajalo. Pri najboljših evropskih klubih so glede tega sistemi utečeni. V ekipah kot so PSG, Arsenal ali Real Madrid igrajo trije, štirje ali pet igralcev, mlajših od 21 let. Da v Sloveniji ne premoremo igralcev, ki bi lahko nastopali v državnem prvenstvu, mi ne more nobeden trditi. Zato smo se tudi odločili, da se to onemogoči. ...več
Radenko Mijatović
Odhajam z občutkom, da sem dal vse od sebe – v državi, kjer prej še nisem deloval, brez družine in z mnogimi nočmi, preživetimi v klubskih prostorih ob razmišljanju in iskanju rešitev, kako zmagati. Zato odhajam s pomirjeno vestjo, a hkrati žalosten, saj vem, da ste izkoristili le 20 % Albertove moči. ...več
Albert Riera o Eintrachtu

Anketa

Kdo bo osvojil naslov svetovnega prvaka?





Vseh glasov: 468
Nogomania.com
Vse ostalo je nepomembno.

Portal www.nogomania.com je eden najbolj obiskanih spletnih portalov s športno vsebino pri nas.

Podaja dnevno sveže vsebine s sveta nogometa in je na spletu prisoten že od leta 2000.