
Jasmin Kurtić (foto: pigac.si)
Mariano Ahouangbo in Jasmin Kurtić naj bi osvežila in okrepila srednjo vrsto Olimpije, doslej pa se je izkazalo le to, da sta oba še zelo daleč od bolj resneje definirane vloge v ekipi.
Olimpija ima v letošnji sezoni v zvezni vrsti veliko težav s kreativnostjo, kar ni le posledica odhoda Petra Agbe, temveč tudi zelo nestanovitne forme Agustina Doffa in kvečjemu solidne njegovega novega stalnega partnerja v osrčju srednje vrste Jurgena Celhake.
Vodstvo Olimpije je dinamiko v zvezni vrsti skušalo okrepiti z novincema, ki sta v teoriji zvenela zanimivo, praksa pa kaže, da oba v tem trenutku še zdaleč nista v stanju, da bi lahko kakorkoli pomagala ekipi.
Mariano Ahouangbo je član Olimpije postal že v začetku avgusta, po dveh mesecih v Ljubljani pa občasni reprezentant Benina še vedno ni debitiral v Prvi Ligi Telemach. Glede na to, da je v minuli sezoni redno igral v tunizijskem prvenstvu, je to milo rečeno presenetljivo, saj Ahouangbo ni le daleč od debija – v zadnjem času je celo vse dlje od kadra za tekmo, saj je v svojem času v Ljubljani 'vpisal' le dve imenovanji na rezervno klop.
Nič kaj dosti bolje se ne razvija ljubljanska zgodba dolgoletnega slovenskega reprezentanta Jasmina Kurtića.
Kurtić je konec avgusta postal član Olimpije, nato je sledila pompozna predstavitev v Stožicah pred pričetkom večnega derbija, to pa je bil tudi njegov prvi in doslej zadnji vrhunec v zeleno-belem dresu. Odtlej je 36-letni vezist, ki je bil prej od marca brez kluba, v slovenskem prvenstvu zbral mizernih 27 minut igre.
Dva tedna po prihodu v klub je zbral 26 minut proti Radomljam, odtlej pa je le še statiral in nazadnje vpisal minuto igre za nastop proti Aluminiju.