Liga Europa

Milanič: Dišalo je po tretjem golu, bili smo blizu veliki zmagi

Uredništvo 29. avgust 2019 10 Komentiraj
Darko Milanič je bil z moštvom blizu uspehu. (foto: pigac.si)
Trener Maribora Darko Milanič je po izpadu iz Evrope izpostavil napake, ki jih je Maribor zagrešil predvsem v prvem polčasu. Maribor je bil na pragu nove velike zmage.
O tekmi, o prvem polčasu in povratku
Prvi polčas smo bili slabi, pasivni zaostajali smo. Nasprotnik nas je takoj kaznoval. Bili smo nervozni, nismo našli rešitev. Vse je šlo narobe. V drugem polčasu druga pesem, igrali smo zelo dobro, zadeli dvakrat in bili blizu veliki zmagi, a se nam na žalost ni izšlo.

O obrambi Ludogorca v drugem polčasu
Ko ti nekaj ne gre, greš iz napake v napako. Dogajalo se je njim in nam. Bili smo blizu, ustvarili smo pritisk, dišalo je po tretjem golu.

O napakah pri golih
Prvi gol... Takšnega ne smemo nikoli dobiti. Nasprotnik je hiter v prehodu, mi pa smo bili slabo postavljeni. Drugi gol... Občutek sem imel, da bi prvo žogo morali imeti. Že videna stvar, to ni nič novega.

O obžalovanju nepritiska Maribora
Bili smo dogovorjeni, da delamo pritisk, ko ima žogo vratar. Krilne napadalce smo imeli prenizko, taktično smo slabo pritiskali, z dvema napadalcema, ki sta bila na širini sama. V drugem polčasu smo to popravili. Delali smo napako, zato je izgledalo kot da so njihovi igralci sami.

O drugem polčasu kot osnovi za naprej

To je primerno za nek določen moment. Vsako tekmo pa tako ne gre. To bomo počeli še naprej, to lahko dobro delamo.

O vzdušju danes
Navijanje je bilo neverjetno, tudi po koncu tekme. Sem zelo vesel.

10
fredperry
29.8.2019, 23:10
Nič zdaj pa pač naskok n vrh prvenstva, ker je MB zaključil za letos z Evropo, bo imel na koncu od 10 do 15 točk prednosti pred drugo uvrščeno Olimpijo. Treba bo določene igralce počasi posaditi na klop in začeti uigravati ekipo za naslednjo sezono.
30.8.2019, 07:58
včeraj je pa bil večer.............nogometni......stadion poln energije to so tekme ki ostanejo v spominu.....po koncu tekme, 5 min po zadnjem pisku sodnika, so se bojevniki vrnili na igrišče...........scene ko se ti naježi koža.....en klub ena čast...čast je biti navijač Maribora,tudi če bi včeraj izgubili 3:0 bi lv pozdravil nogometaše po tekmi tako kot v liverpoolu.ni kri voda.sedaj prvenstvo.............trening za naslednjo evropsko sezono.
4
1
trmast
30.8.2019, 08:39
Zgodba je s kavča videti takole: moštvo se brani/igra previdno 3 polčase in prejme 2 gola. Moštvo igra pogumno 1 polčas in doseže 2 gola. Kdo je zdaj tu kriv za to, da ni doseglo tretjega? Maribor potrebuje generalni remont in žal je strokovni vrh pri tem nujno zraven - zaman je pričakovati od trenerja, ki je izbral kar je potem dobil, da bo drugačen. Da o neizmernem znanju pri pojasnjevanju napak drugih ne pišem. Škoda je, ampak bo 3x večja, če ne bo dobila posledic. Spremembe so gibalo razvoja (celo v Mariboru).
2
0
StyleBendtner
30.8.2019, 09:02
Hehe, nisem gledal tekme, ampak sem užival ko sem prebral do so izpadli. Pa Btw mariborčani, ljubljančani niso edini katerimi greste na živce, in to tako zelo, da niti v evropi več ne navijajo za vas. Pa lep dan, Viole, dajte zdaj razbijat svoje "prelepo" mesto, ostalega dela slovenije pa se kar izogibajte, smeti človeške opičje
30.8.2019, 09:52
Dišalo je po tretjem golu v prvem polčasu. Maribor si z dobrimi 10 min igre v 6 tekmah, res ne zasluži napredovanja. Milanič out, to je edino kar pomaga k boljšim rezultatom. Držati tega bednika za trenerja, je res neumnost. Saj se je pokazal koliko je vreden, ko je enkrat prestopil mejo slovenske lige.. hitro je prišel nazaj. In tudi Maribor je peljal samo nazaj in nazaj. Olimpija jim je vzela 2 naslova, od tega 1x dvojno krono. Kot rečeno, treba bo pomesti, v vsakem normalnem klubu, je prvi v vrsti za odstrel trener.
1
0
Tito81
30.8.2019, 10:14
Milanič out! Krona in Milec za par tekem na klop, menjava postavitve na varijanto s samo enim defenzivcem, pa bo svet lepši.... Ampak Milanič tega ni sposoben... Milanič out!
1
1
bonzo
30.8.2019, 10:19
- Odgovor na komentar osebe Tito81 Poglej komentar
ko ti tito pove kak bo pol tak bo.nije đabe goli otok.
0
0
šikimiki
30.8.2019, 15:19
- Odgovor na komentar osebe matisek Poglej komentar
koga pa bi pripeljal? razen stratega, ki ga že imamo v mlajših vrstah..
0
0

3

Guardiola: Liverpool, čestitam za naslov!

RyanGiggs#1
15.9.2019, 21:07
Ajga Guardiola, če Luzepool osvoji naslov, jaz dobim 2 milijardi €, vsi pa vemo da se to nikoli ne bo zgodilo.

9

Mandarić: Rešujem finančne težave Olimpije, prodajo igralcev sem zaustavil

generacija66
15.9.2019, 21:13
to s socialo poslušam že leta in vidim da vaš iq ne seže dalje kot do madžarov in socialnega...je pa res da ste meli danes gužvo na tekmi hahahahahaha nisi rabo dosti kuhat

24

Premier League: Arsenal preživel kanonado na svoj gol

LFC&Reds
15.9.2019, 21:14
Ti se brigaj za svoje manure, pa v kot, in v jok.

5

Olimpija pokazala znake šibkosti in le remizirala

Marburg
15.9.2019, 21:15
stadion Ivana Selinška v lj je tudi danes sameval,čestitke olimpiji za remi z enajstmetrovko proti 10 igralcem.

Vemo, da se bo balon zdaj pričel napihovati, vendar pa bomo storili vse kar je v naši moči, da bi z njega spustili zrak ...več
Ernesto Valverde o Ansuju Fatiju
Vesel sem, da sem igral in sodeloval pri zmagi. Ko se vrneš na igrišče po poškodbi, je to težko, ampak danes je bilo najbolj pomembno, da zmagamo. Z debijem sem zadovoljen. Odkar sem podpisal pogodbo, sem si zaželel zaigrati na tem prelepem stadionu. To je najboljši stadion na svetu. ...več