SLO | SRB

Ligue 1

Messi in druščina so konkretno izgubili proti Nantesu, razočaral je tudi Lyon

Uredništvo 20. februar 2022 0 Komentiraj
Neymar je sinoči ob porazu PSG dosegel gol in zapravil enajstmetrovko. (foto: Getty Images)
Tudi v Franciji sta favorita sinoči zapravljala točke. Naveza Messi, Neymar in Mbappe tokrat ni briljirala.
PSG je včeraj gostoval pri Nantesu in nepričakovano izgubil s 3:1. Trener Mauricio Pochettino je na zelenico poslal zelo močno zasedbo, od prve minute so začeli Lionel Messi, Kylian Mbappe in Neymar. Brazilski zvezdnik je na začetku drugega polčasa dosegel edini zadetek na tekmi za PSG, dobrih deset minut zatem pa je zapravil enajstmetrovko, ki bi večkratne francoske prvake lahko vrnila v igro.

Domača zasedba je svoje delo proti PSG pravzaprav opravila že v prvem polčasu. Niti pet minut srečanja še ni bilo za nami, ko je že zabil Kolo Muani, še pred 20. minuto pa so domačini vodili že z 2:0. Zadetek dosegel Merlin, podajalec pa je bil Bukari. Globoko v sodnikovem dodatku je tretji zadetek za Nantes prispeval Blas, ki je, za razliko od Neymarja, uspešno izkoristil najstrožjo kazen.

Lyon je na domači sceni še naprej neprepričljiv, sinoči so le remizirali v gosteh pri Lensu. Domača ekipa je povedla zgodaj, pod zadetek se je podpisal Clauss. Nekdanji serijski francoski državni prvaki so izenačili eno minuto pred iztekom prvega polčasa, v drugem pa zadetkov ni bilo na spregled. Lyon tako ostaja na skromnem 6. mestu in očitno jih čaka zelo naporen konec sezone, če se želijo zopet uvrstiti v ligo prvakov