3.3.2019, ob 15:15 | Štadion: Športni park Aluminij | Gledalcev: 1.400 | Sodnik: Rade Obrenović
Aluminij 0:1 Maribor
0 : 1 66' Luka Zahović
Rezultati 21. kroga

Mariborskih deset srečno do zmage

Uredništvo 3. marec 2019 25 Komentiraj
Maribor se je v Kidričevem spogledoval z novo izgubo točk, ki jo je še poslabšala izključitev Aleksa Pihlerja. Maribor je kljub temu preskočil oviro in z zadetkom povratnika po suspenzu Olimpijo ohranil na distanci.

Maribor je na drugi tekmi v drugem delu sezone prvič zmagal, vendar pa v bližnjem Kidričevem z igro še zdaleč ni blestel. Aluminiju je sreča v ključnih trenutkih obrnila hrbet, Mariboru pa se je poznala tudi odsotnost številnih članov udarne enajsterice, zaradi katerih sta od prve minute denimo začela Žan Kolmanič in Nino Žugelj, ki je prejšnji konec tedna proti Muri debitiral v slovenskem prvenstvu.

V prvem polčasu je približno 1.500 gledalcev videlo suhoparen nogomet z redkimi priložnostmi. Maribor je edinkrat zapretil v 15. minuti, ko je z roba kazenskega prostora meril Dino Hotić, največja priložnost polčasa pa je pripadla gostiteljem in sicer se je sreča zares kruto poigrala z vezistom Aluminija Dejanom Petrovičem. Njegov strel se je odbil od obeh vratnic, odbita žoga pa je padla v noge Maticu Vrbancu, ki je z leve strani zadel le zunanji del mreže.

V osmi minuti nadaljevanja je imel Aluminij novo lepo priložnost, ko je novinec v moštvu Jure Matjašič sam stekel proti Kenanu Piriću – ta je tudi danes dobil prednost pred Jasminom Handanovićem – a je bil bosanski vratar dobro pripravljen in je poizkus Matjašića uspel ubraniti. Mariboru prav nič ni šlo od nog, nove težave pa so nastopile v 61. minuti, ko je zaradi udarca z roko drugič porumenel vezist Aleks Pihler.

Maribor je z igralcem manj vseeno zmogel velik preizkus, saj je le pet minut kasneje po akciji s kota najprej z glavo streljal Marcos Tavares, odbito žogo pa je v mrežo pospravil povratnik po suspenzu Luka Zahović.

Pirić se je znova izkazal v 76. Minuti, ko ga je s prostega strela preizkusil nekdanji veliki up Hajduka Elvir Maloku, tudi zadnja priložnost na tekmi pa je preko Petroviča pripadla Aluminiju, a je žoga zletela mimo vrat.