22.9.2018, ob 20:15 | Štadion: | Sodnik:
2 : 2 64' Saša Ivković (ag)
Rezultati 9. kroga

Maribor zabijal Domžalam in sebi

Uredništvo 22. september 2018 42 Komentiraj
Maribor je imel vse v svojih rokah po sicer hitro doseženem avtogolu. Vodil je, dominiral in nizal priložnosti, a si zabil še en avtogol, ostal z igralcem manj, na koncu pa trepetal celo za točko.

Začetek tekme v Ljudskem vrtu je prinesel veselje gostom in šok domači ekipi. Že po 18 sekundah so Domžale, z leve strani je pred gol podal Sikošek, povedle! Jasmin Handanović žoge ni uspel ujeti, Mitja Viler pa je nerodno reagiral in žogo potisnil v lastno mrežo. Prejeti zadetek Maribora ni presekal, v 10. minuti so domačini izenačili, po podaji Tavaresa v kazenski prostor je ob ne najboljšem posredovanju Mulalića zadel Jan Mlakar. Mariborčani so prevzeli pobudo, Domžalčani pa so se znova "oglasili" v 15. minuti, ko je po podaji Ibričića poizkušal Krim, a je bil Handanović na mestu. Sledilo je obdobje brez pravih priložnosti. V 36. minuti je Mulalić izbijal žogo po strelu oziroma podaji Derviševića s prostega strela. Tavares je čez nekaj minut streljal čez gol. Vse to pa je bila najava gola, ki je padel v 43. minuti. Po podaji iz kota (Derviševića) je najvišje skočil Saša Ivković in zadel za 2:1. Pred tem še menjava, poškodovanega Šulerja je zamenjal Rajčević.

Na začetku drugega polčasa hitro v priložnosti strelec gola za Maribor Ivković, tokrat brez uspeha. Mariborčani so stiskali. V 52. minuti je Mlakarjev nevaren strel blokiral Klemenčič, v naslednji minuti pa je bil Tavares neoviran v skoku po podaji iz kota, a je na začudenje soigralcev zgrešil gol. Sledil je še medel poizkus Vrhovca. Potem so se prebudile Domžale. V 64. minuti so tudi izenačile, a po zaslugi novega slabega posredovanja Vilerja in avtogola Ivkovića. Mlakar je v 70. minuti s strelom iz obrata nevarno ogrožal Mulalića, ki pa je rešil svoj gol. Domžalski vratar je nato zaustavil še strela Derviševića in spet Mlakarja. Potem pa šok v domačih vrstah. Na robu kazenskega prostora je Rajčević s prekrškom za rdeči karton zaustavil Sikoška, tako da so domači ostali z igralcem manj v polju. Do konca srečanja so se Mariborčani tresli za točko, posebej v 85. minuti, ko je Gnezda Čerin z glavo podal pred gol, a je bil tam neodločen Podlogar. Isti igralec je zapravil tudi obetaven protinapad v 90. minuti in ostalo je pri izidu 2:2.