15.9.2018, ob 20:15 | Štadion: | Sodnik:
0 : 2 59' Dino Hotić
Rezultati 8. kroga

Maribor vztraja v zmagovalnem ritmu

Uredništvo 15. september 2018 1 Komentiraj
Maribor je v soboto zvečer gostoval v Krškem, kjer so se v zadnjih dneh okrepili z Vukušićem in Volašem, domov pa se vrača s polnim izkupičkom. Jan Mlakar je zabil peti prvenstveni gol v sezoni.

Maribor je po pokalnem uspehu proti Bravu sredi tedna v Krškem hitro prišel do prve priložnosti, v sedmi minuti je moral Zalokar posredovati ob strelu Vilerja. Krčani so bili nevarni v 18. minuti, Marco Da Silva je streljal po sredini gola, Jasmin Handanović je bil na mestu. Mariborčani so pretili še naprej preko Vilerja, pa tudi preko Derviševića, toda domači vratar Zalokar je na odmor med obema polčasoma odšel brez prejetega zadetka.

Pri domačih je v drugem polčasu v igro vstopil novinec Dalibor Volaš, tudi bivši igralec Maribora. V 56. minuti so gostje iz Maribora povedli, prvi strelec lige Luka Zahović je podal za domačo obrambo, vtekel je Jan Mlakar in dosegel svoj peti ligaški gol v letošnji sezoni. Maribor je držal kontrolo poteka tekme in v 59. minuti vodil že z 2:0. Spet je bil v akcijo vključen Zahović, strelec zadetka pa v letošnji sezoni vse boljši Dino Hotić. V nadaljevanju bi Maribor lahko še povišal svojo prednost, a je bil na mestu Zalokar. Krčani so v nadaljevanju predstavili še drugega novinca Vukušića, dobrih 10 minut pa zaradi izključitve Ejupa odigrali z igralcem manj. Ostalo je pri izidu 2:0 v korist Maribora.