5.10.2019, ob 20:15 | Štadion: | Sodnik:
Rezultati 13. kroga

Maribor še naprej nikakor ne more streti Mure

Uredništvo 5. oktober 2019 5 Komentiraj
Maribor je remiziral z Muro. (foto: pigac.si)
Končan je derbi 13. kroga 1. SNL. Pričakovanja Mariborčanov so se uresničila, v Ljudski vrt je prišla motivirana, dobro organizirana Mura, ki domov odnaša veliko točko.
Po nizu zaporednih zmag je Maribor danes gostil Muro, ki je za Mariborčane že lep čas zahteven in tudi nepremagljiv nasprotnik. Tudi danes je bila, ko je z njo v Ljudski vrt pripotovalo lepo število njenih navijačev. V uvodu smo videli živahno otvoritev, Zahović je poizkušal na domači, Maroša pa na gostujoči strani. Sledil je udarec Pihlerja, prav tako neuspešen, kakor tudi udarec Zahovića. Gostje so v 27. minuti napadali preko Bobičanca, a se je izkazal Pirić. Na drugi strani nov poizkus Pihlerja, tudi ta neuspešen. Kouter, ki slovi po dobrem strelu, je za las meril mimo gola Maribora, na drugi strani pa spet poizkus Pihlerja, preslabo za Obradovića.

Deset minut po začetku drugega polčasa pa lepa priložnost za Tomija Horvata, ki je bil v lepi poziciji, a zapravil priložnost. Samo dve minuti pozneje je bilo napeto v kazenskem prostoru Mure, Hotić je podal Zahović streljal, Obradović pa ni bil premagan. Napeto dogajanje se je nadaljevalo preko strela Koutra. Nervozni domačini so hitro prejeli kar tri rumene kartone, drugi na tekmi pa je bil v 67. minuti usoden za Špira Peričića. Ob njegovi izključitvi je Milanič menjal, v obrambo pa se je preselil Cretu. Kljub igralcu manj je bil Maribor nevaren za gol, v 73. minuti je bil v priložnosti Kronaveter, toda Obradović se je izkazal. Kronaveter je bil v sodnikovem podaljšku s škarjicami blizu golu, a je ostalo pri izidu 0:0.
loading...

6
trikotna glava
6.10.2019, 11:55
Maribor enostavno nima recepta za zmago proti Muri. Res neugoden nasprotnik. Spet pa se bom moral dotakniti sojenja. Ogromno nepisaknih faulov za Maribor na sami tekmi in ekspresno hitri kartoni na drugi strani za Maribor. Spet je Dragoslav "žabar - MNZ Ljubljana" Perić dovolil grobo igro nasprotnim igralcem, na drugi strani pa iste stvari Mariboru piskal kot prekršek. Spet je sodil sodnik iz MNZ Ljubljana Mariboru. Olimpiji pa ne sodijo sodniki iz MNZ Maribor, čeprav jih je ogromno v 1. ligi. To že postaja povsem nehigienično, ker Mairboru in Olimpiji sodijo na težkih tekmah sodniki iz MNZ Ljubljana. Pa nikjer ne pišem, da bi mi zmagali Muro s poštenim sojenjem. Nebi je. A vseeno pričakujem na taki tekmi pošteno sojenje. S sodniki iz MNZ Ljubljana proti Mariboru še ni bilo poštenega sojenja, pa bodo še kar naprej sodili Mairboru ( kot za nagrado za FIFA ne-fair-play ). Mediji pa kljub temu molčijo in se ne dotikajo tega osjega gnezda - NZS ( Radenko Mijatović ) in ZNNS ( Vlado Šajn ) MAFIJE !!!
6.10.2019, 12:34
Paaa...res ste že dolgočasni z temi...sodniki...čisto ok je odsodu!

18.10.2019, 0:13
Moja edina težava z Milanom je ta da ne razumem zakaj cela falanga Brazilcev v ekipi? 3je ali 4je? Nesmisel. Nesmisel je tudi Pioli, kateri je čudna odločitev, glede na to, da so Gattusu dali roko in rekli adijo.. Škoda sicer, pomoje ima Milan perspektivo, ampak nobena pot ni lahka.

19

Mane: Kaj naj počnem z 20 ferrariji in dvema letaloma?

fredperry
18.10.2019, 0:18
Ko boste naslednjič videli reklamo za UNICEF na tv, ko črnka drži dva mala otroka v naročju ji poglejte bolj pozorno na prste, boste videli zlat prstan ki se kiti na njeni roki, eni pa nasedate na tako brezobrazne propagande. Dva lačna otroka, kot, na roki pa zlati prstan ;). Pa še nekaj, v UNICEFOVIH in drugih dobrodelnih organizacijah se ponavadi pojavljajo lačni otroci z Afrike...kot da v Južni Ameriki, v ZDA, v Evropi,v Aziji ali med Eskimi na severu itd...ni lačnih otrok ? Zakaj se donacije zbirajo in iztekajo zgolj v Afriko ? Ker je tam najlažje oprati ta denar.

14

Debata po zapravljenih kvalifikacijah: Ima Slovenija še neizkoriščene resurse?

fredperry
18.10.2019, 0:30
Riba smrdi pri glavi, kot prvo bi mogel kovčke spakirati unikat v svetovnem merilu, povprečni nogometni sodnik, ki vodi NZS. Ne se hecat, nogometne zveze v glavnem vodijo nekdanji športni funkcionarji ali nogometaši, ne pa sodniki, skoraj unikum smo v tem pogledu . Druga zadeva, menedžerji, ne morem se otresti občutka da v reprezentanci igrajo igralci na priporočila določenih menedžerjev in za vzajemno korist, ali selektorjevo ( prej, Kek si tega ne bi dovolil ) ali za koristi NZS. Pa bedasta NZS naj doseže konsenz z Ultrasi, brez njih je ena velika žalost na tribunah, kot bi bil na bolšjaku v nedeljo zjutraj .

1

Neuradno: El Clasico bo preložen

_StyleBender_
18.10.2019, 1:08
Nwm zakaj preprosto ne zamenjajo pa najprej zaigrajo v MAdridu.

Ni pa to tekma, na kateri je bilo lepo sodelovati. V letu 2019 se kaj takšnega ne bi smelo dogajati. ...več
Jordan Henderson
Ne zanima me, če je prva ali zadnja minuta, vedno grem na žogo, kot da je krožnik poln hrane. ...več