
Feđa Dudić (foto: pigac.si)
Bosanski trener Feđa Dudić se poslavlja od Maribora, tokrat je vodstvo kluba njegov odstop sprejelo. Kaj to pomeni za zaključek sezone v Ljudskem vrtu?
Konec poti za bosanskega trenerja Feđo Dudića v Ljudskem vrtu. Maribor se je za spremembo odločil po slabi seriji rezultatov v Prvi ligi in tik pred večnim derbijem proti Olimpiji. Slovenski klub je 43-letnik iz Sarajeva vodil od oktobra 2025 dalje, podpisal se je pod devet zmag, šest remijev in sedem porazov. Maribor zaseda 4. mesto na tabeli.
Dudić je po zadnjem porazu Maribora zopet ponudil odstop in tokrat ga je vodstvo kluba sprejelo. Začasno pa bo ekipo vodil Mitja Pirih.
Pri tem mu bodo pomagali Jasmin Handanović, Milan Vulović, Blaž Vrhovec in Marko Barun. Čaka jih težko delo, Maribor bo do konca sezone igral proti Olimpiji, Muri in Aluminiju, v zadnjih petih krogih pa je zabeležil kar štiri poraze in prostora za nove napake ne bo.
Z odigrano tekmo manj ima Maribor šest točk zaostanka za Bravom, ki goji ambicije po igranju v Evropi in nič ne kaže na to, da bodo Ljubljančani popuščali v zadnjih krogih. V vsakem primeru je pred vijoličnimi zanimivo in zelo pomembno poletje, klima okoli kluba pa bo do neke mere odvisna tudi od tega, če bo ekipa v novi sezoni igrala v Evropi.
Zadnji večni derbi sezone bo na sporedu v soboto zvečer v Ljudskem vrtu (20.15). Lahko 'šok terapija' Maribor popelje do uspeha?