9.11.2019, ob 16:55 | Štadion: Ljudski vrt | Gledalcev: 3.500 | Sodnik: Damir Skomina

Uredništvo 9. november 2019 2 Komentiraj
Rok Kronaveter pleza proti vrhu lestvice strelcev 1. SNL. (foto: pigac.si)
Maribor je na tekmi, ki bi še v prejšnji sezoni veljala za derbi, visoko premagal Domžale in se povzpel na sam prvenstvene lestvice. Dva gola Roka Kronavetra, Amir Dervišević postal stalnica v začetni enajsterici.
Maribor je zadnji preizkus pred reprezentančnim premorom opravil z odliko, saj je v Ljudskem vrtu visoko premagal tekmeca, ki tradicionalno velja za enega njegovih največjih ligaških rivalov. V letošnji sezoni so nekoč nevarne Domžale le še spomin, kar je pokazal tudi današnji obračun, na katerem se je zelo hitro pokazalo, da gostje v Ljudskem vrtu nimajo prav nikakršnih možnosti za presenečenje.

Trener Maribora Darko Milanič je že tretjič zapovrstjo v začetno enajsterico umestil Amirja Derviševića, kar bolj ali manj kaže na to, da je povratek Ljubljančana, ki je bil velik del jesenskega dela sezone povsem odrezan od moštva, dokončen.

Maribor je srečanje začel na idealen način, saj je prvi zadetek dosegel že po prvi nevarnejši akciji. V sedmi minuti je največji del posla na levi strani opravil Mitja Viler, ki je žogo kot na pladnju dostavil Luki Zahoviću za njegov šesti zadetek v sezoni. Osem minut kasneje je še en povratnik v mariborsko enajsterico, Jasmin Handanović, odlično reagiral ob poizkusu Josipa Ćorluke, drugi zadetek pa je padel po pol ure igre, ko je po podaji Dina Hotića natančno meril Rok Kronaveter in Maribor popeljal v vodstvo z 2:0. Dve minuti kasneje je Rudi Požeg Vancaš zadel vratnico in tako zapravil priložnost za zadetek proti svojemu nekdanjemu klubu.

Že v tretji minuti nadaljevanja je imel Zahović priložnost za svoj drugi gol, a je njegov strel zletel čez gol. V 53. minuti se je priložnost ponudila tudi Mateju Podlogarju, ki pa po podaji Senijada Ibričića ni bil dovolj natančen. Vseh dvomov o zmagovalcu tekme je bil konec po slabi uri tekme, ko sta 'teren' lepo pripravila Alexandru Cretu in Zahović, strelec pa je bil že drugič Kronaveter, ki je dosegel svoj deveti zadetek v sezoni. Tekma se je le kmalu zatem prelevila v pravo nočno moro za goste, saj je v 68. minuti po drugi asistenci Zahovića zadel še Požeg Vancaš in se veselil svojega šestega zadetka v sezoni. S  četrtim golom se Mariborčani ni zaustavili, saj je domžalski vratar Mulalić v 78. minuti rešil gol po strelu Špira Peričića z glavo, končni izid tekme pa je tik pred koncem postavil Slobodan Vuk, ki je izkoristil podajo Dejana Lazarevića in vsaj malenkostno ublažil nov polom vnovič povsem nekonkurenčnih Domžal.