Maribor razbil Bravo in poslal bojno napoved tekmecem

Uredništvo 30. maj 2020 0 Komentiraj
Rudi Požeg Vancaš je Bravu zabil hat-trick. (foto: pigac.si)
Maribor je generalko pred nadaljevanjem sezone opravil z odliko, saj je ljubljanskemu Bravu v Ljudskem vrtu zabil kar šest zadetkov. Prihaja poletje Rudija Požega Vancaša?
- Prijateljska tekma:

MARIBOR 6:1 BRAVO
Vrhovec 20., Bajde 54., Požeg Vancaš 65., 79., 83., Zahović 67.; Brekalo 30.
Stadion: Ljudski vrtt

MARIBOR: Pirić, Klinar (55' Milec), Mitrović (67' Dervišević), Peričić (46' Uskoković), Viler (60' Kolmanič), Vrhovec (67' Maher), Pihler (60' Cretu), Kronaveter (67' Tavares), Kotnik (60' Felipe Santos), Bajde (60' Požeg Vancaš), Mešanović (60' Zahović). Klop: Handanović, Milec, Rajčević, Uskoković, Kolmanič, Dervišević, Cretu, Maher, Felipe Santos, Požeg Vancaš, Tavares, Zahović. Trener: Sergej Jakirović.

BRAVO: Vekić, Trontelj, Brekalo, Drkušić, Kurtović, Žinko, Ogrinec, Agboyi, Nukić, Kramarič, A. Matko. Klop: Gril, Abdurahimi, Baturina, Mensah, Primc, M. Matko, Eckert, Ihbeisheh, Španring, Kim, Jančič. Trener: Dejan Grabić.

Maribor je zadnjo pripravljalno tekmo pred nadaljevanjem sezone odigral proti prvoligaškemu tekmecu Bravu, proti kateremu je tik pred suspenzom prvenstva doma v Ljudskem vrtu izgubil z 1:2. Trener Maribora Sergej Jakirović je glede na tekmo s Koprom nekoliko spremenil začetno enajsterico, tudi tokrat pa je v nadaljevanju priložnost dobil mladi up Rok Maher, kateremu se po prijateljskih tekmah sodeč kmalu obeta tudi debi na uradni tekmi.

Maribor je povedel v 20. minuti, ko je po akciji iz kota zadel Blaž Vrhovec, deset minut kasneje pa je novem kotu sledilo izenačenje, za katerega je poskrbel David Brekalo. V drugem polčasu se je Mariboru povsem odprlo. Prvi zadetek je v 54. minuti po predložku Jasmina Mešanovića dosegel Gregor Bajde, nato pa je na sceno stopil Rudi Požeg Vancaš, ki je prvič zadel v 65. minuti po podaji Luke Zahovića. Slednji je dve minuti kasneje zadel še sam, v izdihljajih tekme pa je Maribor preko Požega Vancaša zadel še dvakrat. Najprej je v 79. minuti Belokranjec po sijajnem samostojnem prodoru povišal na 5:1, štiri minute kasneje pa je po novi asistenci Zahovića postavil končni izid tekme.