12.8.2018, ob 18:15 | Štadion: Ljudski vrt | Gledalcev: 3.000 | Sodnik: Damir Skomina

Uredništvo 12. avgust 2018 4 Komentiraj
Maribor je že tretjič v letošnji sezoni v državnem prvenstvu zabil pet golov in potrdil sijajno strelsko formo. Dvoboja proti skromni Gorici je bilo konec že po dobrih dvajsetih minutah, ko je Maribor zadel kar trikrat.

Maribor je po porazu na Ibroxu reagiral kot reagirajo velike ekipe. Gorica je bila v Ljudskem vrtu povsem nedorasel tekmec vodilni ekipi državnega prvenstva, še posebej pa je impresiven podatek, da je Maribor že tretjič na štirih tekmah državnega prvenstva svojim nasprotnikom zabil pet zadetkov.

Darko Milanič je v skladu z napovedmi srečanje začel z najmočnejšo enajsterico, ta pa je vse dvome o zmagovalcu razblinila že po dvajsetih minutah igre. V deseti minuti je junak zmage v Kidričevem Jasmin Mešanović z glavo podaljšal žogo na drugo vratnico, tam pa se je na pravem mestu znašel Jan Mlakar in jo porinil v gol. Le nekaj minut kasneje je Maribor zadel že drugič, akcija pa je bila precej podobna prvi. Vnovič je pred gol z glavo podal Mešanović, na drugi strani pa je bil Luka Zahović hitrejši od nekdanjega člana Mariborovega podmladka Žige Lipuščka in zadel v polno. V 22. minuti je Maribor izvajal kot, do skoka pa je prišel Srb Saša Ivković, ki je v svojem kratkem času v slovenskem nogometu že uspel dokazati, da je pravi mojster  za doseganje zadetkov iz prekinitev.

Gorica je imela priložnost, da se vsaj približno vrne v igro v 26. minuti, a se hrvaški napadalec Andrija Filipović pri zaključnem strelu ni najbolj proslavil. Maribor je imel do izteka odličnega polčasa še dve priložnosti, a strela Zahovića in Mešanovića nista končala v mreži.

Drugi polčas je bil zaradi rezultata s prvega dela precej rutinski. Čeprav je Maribor nekoliko upočasnil ritem, so imeli vijoličasti še naprej priložnosti za povišanje vodstva. V 60. minuti je tako Jani Curk z golove črte izbil žogo po strelu Zahovića, mreža pa je nato četrtič zatresla slabih dvajset minut kasneje, ko se je z natančnim strelom izkazal rezervist Dare Vršič. Končni izid tekme je postavil najboljši strelec 1. SNL vseh časov Marcos Tavares, ki je izkoristil asistenco Denisa Klinarja ter z bližine dosegel svoj 141. zadetek v slovenskem državnem prvenstvu. Gorica je ena njegovih najljubših strank, saj ji je danes zabil že jubilejni 20. zadetek.

Mariborčane po izjemni zmagi čakata dva vrhunca t.i jesenskega dela sezone. V četrtek bodo skušali nadoknaditi zaostanek z 1:3 proti Rangersu, v nedeljo pa jih čaka še gostovanje v Ljubljani na prvem večnem derbiju sezone.