12.7.2020, ob 20:15 | Štadion: Ljudski vrt | Sodnik: Bojan Mertik
Špiro Peričić 87' 1 : 2
Rezultati 33. kroga

Maribor ne zmore več, Celjani gredo po zmagi v lov na Olimpijo

Uredništvo 12. julij 2020 4 Komentiraj
Maribor ni zmogel. Vijoličasti so še enkrat več opozorili na svoje težave in bili nemočni proti Celjanom, ki trenutno od vodilnih treh ekip lige najbolje izgledajo. Ljudski vrt so zapustili z zmago.
Derbi kroga v Ljudskem vrtu sta ekipi Maribora in Celja začeli skrajno previdno. Po pričakovanjih v prve pol ure igre nismo videli pravih priložnosti, z izjemo nekaterih udarcev mimo oziroma čez oba gola. V 31. minuti je nevarno, z diagonalnim strelom poizkušal igralec sezone Mitja Lotrič, a mimo gola. A v 35. minuti so gostje povedli. Po nič kaj nevarni podaji s strani je z glavo izjemno nespretno žogo v lastno mrežo poslal Gregor Bajde. Bivši igralec Celja je z izjemo enega prebliska zaenkrat slab adut Sergeja Jakirovića. Samo nekaj minut pozneje, po polprotinapadu je vse sam opraavil Dario Vizinger in z odmerjenim strelom zadel za 2:0. Maribor je bil izgubljen, spet slab, spominjal je na podobo iz ere pred slovesom Darka Milaniča.

Jakirović je ob polčasu menjal, namesto Bajdeta je vstopil Kotnik. Celjani so v 51. minuti izvedli protinapad, ki pa ga je Vizinger slabo zaključil. Kotnik se je poškodoval, še pred uro igre ga je zato zamenjal Felipe Santos. Handanović je bil v 59. minuti na novi preizkušnji, Božić je s prostega strela meril mimo gola. Maribor je končno spet zapretil v 63. minuti, Tavares je z leve strani podal na drugo vratnico, Felipe Santos pa ni zadel. Podobno še en rezervist Amir Dervišević v 70. minuti. Na drugi strani v 73. minuti poizkus Lotriča s prostega strela, a mimo gola. Gostje so še poizkušali, Božić je v 86. minuti nastreljal Handanovića. V 87. minuti pa vendarle znižanje zaostanka Maribora, po podaji iz kota je zadel to sezono neprepričljivi Špiro Peričić. Mariborčani so začeli loviti tekmeca, a prepozno. Časa je zmanjkalo, velika zmaga odhaja v Celje.