SLO | SRB | ENG

Mednarodni nogomet

Maribor nazaduje, Ante Šimundža pa prosperira! Slask s Slovencem na čelu spet med elito: 'Popili bomo veliko piva'

Uredništvo 18. maj 2026 3 Komentiraj
Ante Šimundža (foto: uradna spletna stran kluba)
Ante Šimundža je Slask uspel pripeljati nazaj v prvo poljsko ligo!

Držal je obljubo! Slovenski trener Ante Šimundža je lansko leto, ko je vodenje Slaska prevzel v skorajda nerešljivi situaciji, obljubil, da bo storil vse, da se klub vrne v Ekstraklaso. Kljub izpadu v drugo ligo je ostal trener, ekipo pripravil na sezono v drugi poljski ligi in resno zagrizel v izziv. Za njim je zahtevna sezona, polna problemov, veselja in tudi skrbi. Zdaj je Mariborčan prečkal ciljno črto!

Slask Wroclaw je v drugi poljski ligi osvojil drugo mesto, to pa pomeni, da se vrača v elitno Ekstraklaso! 

"Hvala ekipi! Hvala vsem ostalim v klubu, zdaj smo prvoligaši!" je po zmagi proti Polonii dejal Šimundža, ki je izziv v Slasku sprejel po odhodu iz Maribora. Od Ljudskega vrta se je nekdanji trener Mure poslovil, ko je Acun Ilicali začel kadrovati. 

Šimundžo so igralci po koncu tekme, ki je pomenila napredovanje v prvo ligo, družno metali v zrak! Prekinili so tudi tiskovno konferenco in s trenerjem zapeli pesem. 

Damjan Ošlaj, pomočnik Anteja Šimundže, je novinarjem po tekmi povedal, kako bodo proslavili uspeh: "Pili bomo pivo, veliko piva!"

KOMENTARJI

3
fredperry
18.5.2026, 08:43 (popravljeno 18.5.2026, 09:45)
čestitke Ante, dolgo je slabo kazalo glede napredovanja potem pa preporod spomladi . Bravo in pogumno v prvi ligi .
Odgovori Prijavi komentar
0
0
mm93
18.5.2026, 10:33
hahahaha tile fukiči želijo prodati DRUGO POLJSKO LIGO kot nek uspeh samo da lahko serjejo po mariboru, brigajte se rajši za vaše lolije ki jo bo zapustilo 15 nogometašev in sploh kadra ne boste sestavili
Odgovori Prijavi komentar
0
0
Kocka_Mraza
18.5.2026, 16:51
žalostno življenje živiš, mutec, same slabe misli so te
Odgovori Prijavi komentar
0
0

ODGOVORI NA KOMENTAR

PREKLIČI
OBJAVI

UREDI KOMENTAR

PREKLIČI
Shrani

Poudarjeno

Odhajam z občutkom, da sem dal vse od sebe – v državi, kjer prej še nisem deloval, brez družine in z mnogimi nočmi, preživetimi v klubskih prostorih ob razmišljanju in iskanju rešitev, kako zmagati. Zato odhajam s pomirjeno vestjo, a hkrati žalosten, saj vem, da ste izkoristili le 20 % Albertove moči. ...več
Albert Riera o Eintrachtu
Ker je Ilicali medijski mogotec in ima v lasti tudi Hull City, sem vseeno pričakoval, da bo zgodba pozitivna. Danes pa na žalost vidimo, da je celo slabše, kot je bilo ob prevzemu. Vsaj kar se rezultatov tiče. ...več
Marinko Galić
Predsednik Maribora je odprl neposredno fronto proti lastniku kluba. Težko razumem, da bi jaz dal 10 milijonov in pustil, da mi nekdo soli pamet. Strokovno morda še, strateško pa zagotovo ne. Ko je bil v klubu Zlatko Zahović, so vsi lepo živeli. Potem so ga 'spakirali', sami pa ostali v klubu. Zdaj so tukaj Turki. ...več
Matjaž Kek

Anketa

Kdo bo osvojil naslov svetovnega prvaka?





Vseh glasov: 468
Nogomania.com
Vse ostalo je nepomembno.

Portal www.nogomania.com je eden najbolj obiskanih spletnih portalov s športno vsebino pri nas.

Podaja dnevno sveže vsebine s sveta nogometa in je na spletu prisoten že od leta 2000.