1.9.2019, ob 20:10 | Štadion: Stadion Domžale | Sodnik: Matej Jug
Domžale 0:1 Maribor
0 : 1 7' Jasmin Mešanović
Rezultati 8. kroga

Maribor naslednji, ki je porazil Domžale: Jug je Domžalam razveljavil kar tri gole

Uredništvo 1. september 2019 8 Komentiraj
Maribor je v Domžalah prišel do nove zmage in še poglobil krizo gostiteljev, ki so se trudili na vso moč, bili brez izključenega trenerja Simona Rožmana, sodnik Matej Jug pa jim je razveljavil kar tri gole.
V Domžalah še vedno čakajo na prvo prvenstveno zmago to sezono in bodo nanjo še čakali. Derbi kroga proti Mariboru se je začel proti njihovim pričakovanjem, po napaki v domači obrambi je v sedmi minuti žoga prišla do Jasmina Mešanovića, ki je vmes zadel še nekoga v glavo, odbita žoga pa je zmedla Mulalića. Gostje so kmalu zatem menjali vratarja, Kenan Pirić je prejel udarec v glavo, zato ga je zamenjal Jasmin Handanović. Matej Jug je nato razveljavil gol Domžal, kar je razjezilo Simona Rožmana, Jug pa ga je izključil. Luka Zahović je iskal drugi gol za Maribor, Domžale pa se niso dale kar tako, Peričić je čistil na golovi črti po udarcu Gnezde Čerina.

Domžale so v drugem polčasu vneto iskale izenačenje. Maribor je prejel kar dva gola, oba pa je Jug razveljavil zaradi prepovedanega položaja. Kronaveter, ki v zadnjem obdobju ne igra preveč dobro, je bil pri strelu, prav tako Zahović, a se izid ni spremenil. Domžale so postajale vse bolj nevarne, Podlogar je bil v lepi situaciji, a se ni najbolje znašel. Domžalčani so stopnjevali svoj trud, prišli so do še nekaj priložnosti, nevaren je bil Lazarević, potem pa še Vuk in Gnezda Čerin, a je ostalo pri izidu 1:0. Maribor je tako dosegel pomembno zmago, četudi z igro ni navdušil, Domžale pa ostajajo v globoki krizi, usoda trenerja Simona Rožmana pa postaja vse bolj negotova.