13.7.2019, ob 20:15 | Štadion: Ljudski vrt | Gledalcev: 3.200 | Sodnik: Dejan Balažič
Maribor 1:2 Triglav
0 : 1 22' David Tijanić
0 : 2 85' Egzon Kryeziu
Nardin Mulahusejnović 89' 1 : 2
Rezultati 1. kroga

Maribor kiksnil že na začetku, Triglav je utišal Ljudski vrt!

Uredništvo 13. julij 2019 35 Komentiraj
Triglav je v Mariboru pokazal zobe. (foto: pigac.si)
Po evropski tekmi je za Maribor, ki je nastopil z močno postavo in tudi zvezdniškima okrepitvama, prišla hitra in boleča streznitev. Ljudski vrt je upravičeno nezadovoljen, zavzel ga je - Triglav!
Srečanje v Mariboru se je začelo z golom v peti minuti, ki pa ga je sodnik razveljavil,. zaradi prepovedanega položaja. Ta odločitev je razburila domače, ki so se že v lanski sezoni precej pritoževali čez sojenje, seveda le, ko je šlo v njihovo škodo. Prvi polčas je bil sicer dinamičen. Gostje so zadeli v 22. minuti, Mertelj je zaposlil Davida Tijanića, ki je prehitel domačo obrambo, sprožil, žoga pa se je ob dotiku Ivkovića znašla v golu. Mariborčani so bili spet nezadovoljni s sodniško odločitvijo, ki pa je bila pravilna. Rok Kronaveter je bil sicer nevaren pri Mariboru, poizkušal je tudi Rudi Požeg Vancaš, pa Andrej Kotnik, ki je spet začel v prvi postavi, neuspešen pa je bil tudi Saša Ivković.

Darko Milanič je ob polčasu menjal, iz igre sta odšla Kramarič in Požeg Vancaš, vstopila pa sta Mešanović in Hotić. Maribor je iskal izenačenje, Čadež je tako imel nekaj dela. Milec ga je preizkusil v 51. minuti. Sledilo je več mariborskih poizkusov, posebej napeto je bilo ob akciji, ko je Ivković ob potiskanju s hrbta zahteval prekršek v 68. minuti, do strela je nato prišel Špiro Peričić, a nastreljal Ivkovića, ki je ležal na tleh. Potem pa... Nov udarec za Maribor. Novinec pri Triglavu Victor Aliaga je zaposlil Kryeziuja, ki je zadel za 2:0. Maribor je padel v resne težave. Rezervist Mulahusejnović jih je ublažil malce pred koncem tekme, ko so Mariborčani bili nevarni tudi za izenačenje, toda Mešanović in Pihler nista zadela. Triglav je tako prišel do velike zmage v prvem krogu, Maribor pa do prvega kiksa. Poraz sam po sebi ni kakšna velika tragedija za državne prvake, precej bolj pa skrbi njihovo vnovično obremenjevanje s sojenjem in iskanje alibijev (tako kot v lanski sezoni) v njem ter seveda težave v sami igri...

37
Gigiinjo
14.7.2019, 06:39
- Odgovor na komentar osebe garfild Poglej komentar
O kakem nadigravanju čovek božji? 25 strelov jebote bog, posest žoge 61-39 ti pa o nevem nadigravanju?
0
1
bonzo
14.7.2019, 07:13
spet enaka zgodba,šajn prej sodi v zapor kot pa v sodniško organizacijo.to kar se dogaja v slovenski prvi ligi je prej stvar kriminalne policije kot pa športa.
0
2
Ernst von Kacken
14.7.2019, 07:41
Mater e, vsi so proti nam, sodniki, Arsenović, cela SLO, zej se pa še Kučan vtikava zravn. Gremo rajši v mađarsko ligo spilat
1
0
Andy10
14.7.2019, 07:46
v EL ne gremo in bo sreča,če bomo v EL???...kaj ni to isto?
garfild
14.7.2019, 12:06 (popravljeno 14.7.2019, 12:08)
- Odgovor na komentar osebe Gigiinjo Poglej komentar
Posest žoge brez golov ne pomeni ničesar pa tudi ta posest je zelo dikutabilna ker je nastala v drugem delu drugega polčasa ko ste začeli igrati panično. Bistvo ostaja nespremenjeno, igre nimate. Poglej si posnetek tekme in si poglej kje in na kakšen ančin so vam odvzemali triglavani žogo in kako so oni prihajali pred vaš gol kako ste pa vi prihajali pred njihovega. Streli proti golu tudi ne povedo vsega ker je bila včeraj večina strelov ragbijaških, resnih v okvir vrat jih je bilo bore malo. In ne pozabi tega da če bi bil Tijanić malo manj lesen bi bilo že ob polčasu 0:2.
1
0
garfild
14.7.2019, 12:12
- Odgovor na komentar osebe Andy10 Poglej komentar
Lahko da boiste sodelovali v EL, igrali sigurno ne boste, s tem strokovnim vodstvom sigurno ne. igrati pomeni da si aktiven agresiven, brezobrazen na igrišču, vi ste pa v skupinskem delu bili dosedaj popolno nasprotje tega, ponižni, posrani, z enima ali celo dvema avtobusoma pred svojim golom, edino vas ŠD se je šopiril občasno z jezikom ampak takrat se običajno kljub dbojnemu bunkerju dobivali ornk porcije.
0
0
trikotna glava
14.7.2019, 12:13
garfield je napisal:"In ne pozabi tega da če bi bil Tijanić malo manj lesen bi bilo že ob polčasu 0:2." Odgovor: če bi Tijanić bil malo manj lesen bi igral v ligi TOP5, ne pa, da igra v 1. SNL za klub iz spodnjega dela lestvice po koncu sezone.
0
0
14.7.2019, 13:27
Pa kaj se bomo spet matrali z vsakim, ki pride v Ljudski vrt ? Pri sodniku je kaj za povedat, ampak ... da en Triglav odigra suvereno tekmo na terenu šampionov po odličnem startu na Islandiji. Gajser je pred tekmo ob komentarju postave izjavil, da je vsaka postava Maribora močna. Ali res ? Najbolj res je, da imamo množico igralcev , že kar napoto so eden drugemu, saj ne veš kdo je pravzaprav boljši. Vsi igrajo nekaj, od začetne dolge čete so dodatno zadaj še trenutno poškodovan Zahovič, pa Rajčevič, pa naenkrat odpisani Derviševič, pa Santos pa... kdo še ? dobro je seveda imeti dolgo klop, a mariborska je s priklopnimi sedeži, to ni več konkurenca ampak zmeda. Pa najdi Milanič potem prave kombinacije, če se iz tega še znajdeš.
0
0
BarcelonaMb
15.7.2019, 07:49
Maribor je res slabo igral ampak vsi vemo kdo je predvsem kriv za poraz to je sodnik ki je razveljavil prvi gol pol pa še bi morala biti 11 metrovka. Igralci Triglava pa so gol zadeli iz ofsajda. Ampak Triglav rajši se vrnite v drugo ligo ker ste imeli srečo ker sodniki pomagajo Olimpiji, ampak je še prezgodaj da bi pomagali Olimpiji nevem zakaj zdaj Olimpija troši denar pri sodnikih, boljše bi bilo če bi na polovici sezone začeli podkupovati sodnike.
0
1

2

Zagrebčani v blagajno pospravili rekordni znesek

12.12.2019, 8:41
Škoda za Dinamo, bili so blizu tokrat. Glavo gor pa naslednjo sezono zopet igrat LP.

12.12.2019, 8:44
Pa še to heroji z noži,boksarji,teleskopskimi palicami. Pred leti v Rimu porezali par deset navijačev Tottenhama.

7

Klopp se je opravičil: Bil sem idiot!

12.12.2019, 8:46
Herr Klopp #respect

To boli. Ne vem, kaj naj rečem. Imamo deset točk, pa smo izpadli. Res čudno. Liga Europa? Mah... Želeli smo ligo prvakov, želeli smo jo osvojiti ...več
Dušan Tadić ob izpadu Ajaxa iz lige prvakov
Če pogledate proti komu smo igrali in tudi, da smo gostovali, potem je to naša največja zmaga. Igrali smo proti nasprotniku z vrhunskimi igralci, ki si vselej ustvarja priložnosti, ampak smo dali vse od sebe, ustvarili smo si lepe priložnosti. ...več
Ole Gunnar Solsakjer po zmagi nad Manchester Cityjem.