Konferenčna liga

Maribor je v resnih težavah, nadaljevanje Evrope je postavljeno pod velik vprašaj

Uredništvo 22. julij 2021 6 Komentiraj
Astrit Selmani je z dvema goloma odločil srečanje med Hammarbyjem in Mariborom. (foto: Uradni Twitter profil kluba/zveze)
Maribor je v švedski prestolnici velik del tekme držal aktiven rezultat, na koncu pa mu je trikratni strelec Astrit Selmani vendarle zadal boleč udarec, po katerem bo nadaljevanje evropske poti izredno težavno.
- Kvalifikacije za konferenčno ligo, drugi krog:

Prva tekma

HAMMARBY 3:1 MARIBOR
Selmani 55., 64, 87. (11m).; Žugelj 60.

Stadion: Tele2 Arena. Sodnik: Nicholas Walsh (Škotska). Rumeni kartoni: Voloder, Vrhovec (oba Maribor)

Hammarby: Dovin, Poulsen, Ouattara (82' Sher), Fjoluson, Jeahze, Fenger, Bojanić (68' Swedberg), Rodić, Amoo (82' Loue), Ludwigson, Selmani. Trener: Miloš Milojević

Maribor: Jug, Koderman (od 68. Sikošek), Voloder, Martinović, Milec, Vrhovec, Pihler, Kotnik (od 56. Kronaveter), Repas, Žugelj (od 68. Šturm), Alvir (od 88. Maher). Trener: Simon Rožman

Maribor je danes že drugič v zadnjih dveh letih gostoval v švedski prestolnici, tokrat pa se je po AIK pomeril še z drugim večjim klubom iz Stockholma Hammarbyjem. Trener Maribora Simon Rožman  je sprejel nekaj nepričakovanih odločitev glede izbire začetne enajsterice, saj je v prvič v novi sezoni od prve minute začel Andrej Kotnik, v napadu pa je zaigral novinec Marko Alvir, ki se sicer precej bolje znajde na položajih v srednji vrsti oziroma na krilu.

Prvi polčas pred približno osem tisoč navijači ni ponudil preveč razburljivega nogometa. Kmalu po začetku tekme bi domači napadalec Astrit Selmani lahko kaznoval nesporazum Martina Milca in Ažbeta Juga, nekoliko bolje pa so Švedi znova pritisnili v zaključnih minutah prvega dela, a je obramba Maribora brez pretresov na polčas odšla brez prejetega zadetka.

V četrti minuti nadaljevanja je z razdalje močno sprožil Vladimir Rodić, v 55. minuti pa je Hammarby povedel, ko je po lepo izpeljanem protinapadu  v polno zadel razigrani Selmani. Le štiri minute kasneje je zapretil rezervist Rok Kronaveter, ki je po prejetem zadetku zamenjal nevidnega Kotnika, izenačenje pa je sledilo v naslednjem resnejšem napadu Maribora, ko je z glavo zadel Nino Žugelj in dosegel že svoj drugi zadetek v letošnji evropski sezoni.

Izid 1:1, ki bi še pred ukinitvijo pravila gola v gosteh veljal za pravi uspeh, je obveljal le štiri minute. Po podaji Ludwigsona je znova zadel spretni Selmani in Hammarby hitro vrnil v vodstvo, tik pred koncem srečanje pa je Maribor doživel najtežji udarec na tekmi, saj je sodnik Walsh iz Škotske po prekršku Martina Milca pokazal na belo točko. Zalet je vzel Selmani, Jug je uganil smer, a je bil strel vendarle premočan in je tako na veliko žalost Maribora končal v mreži.

Povratna tekma bo čez teden dni v Ljudskem vrtu, Mariborčane pa nedvomno čaka izredno zahteven zalogaj, saj ga v tretji krog kvalifikacij lahko odpelje le zmage s tremi zadetki razlike.