4.3.2020, ob 17:30 | Štadion: Arena Z'dežele | Gledalcev: 1.800 | Sodnik: Nejc Kajtazović
Celje 2:0 Maribor
Dario Vizinger 56' 1 : 0
Mitja Lotrič 89' 2 : 0
Rezultati 24. kroga

Maribor je padel in vrnil nemir v hišo

Uredništvo 4. marec 2020 19 Komentiraj
Remi proti Sežani je bil slab obet za gostovanje v Celju, kjer je Maribor danes zasluženo doživel prvi poraz v drugem delu sezone. Olimpija je znova varno v sedlu in beži za štiri točke.
Maribor je proti Sežani že nakazal na to, da trenutna forma ni najboljša, obračun proti Celjanom pa je dal vedeti, da Maribor v bitki za želeni naslov prvaka čaka še zelo negotova in trnova pot. Darko Milanič je ob odsotnosti Denisa Klinarja in Martina Milca desni bok obrambne vrste vnovič zaupal Špiru Peričiću, v napadu pa je še enkrat več začel Jasmin Mešanović, ki je očitno na interni čakalni vrsti prehitel kapetana Marcosa Tavaresa.

Srečanje se je začelo odprto, saj sta zapretili obe ekipi – Celjani preko Hrvata Ivana Božića, Mariborčani pa preko svojega najnevarnejšega igralca Roka Kronavetra. V 20. minuti je celjski vratar Matjaž Rozman ubranil strel Mešanovića, v nadaljevanju polčasa pa je z razdalje zapretil še Aleks Pihler, a njegov strel ni bil dovolj natančen.

V drugem polčasu so začeli padati tudi zadetki. V 56. minuti je po napaki Kronavetra na nasprotno stran igrišča hitro stekel Žan Benedičič in lepo asistiral Dariu Vizingerju, ki je dosegel že svoj petnajsti zadetek v sezoni. Šest minut kasneje je bil nevaren Luka Kerin, za novo nevarnost pa je vnovič poskrbel Vizinger, ki je z lobom oplazil prečko.

Maribor se v lovljenju zaostanka ni znašel, saj ni uspel sestaviti nobene akcije, ki bi celjsko obrambo postavila pod večji preizkus. Celjani so na drugi strani potrpežljivo čakali na svojo priložnost in jo dočakali minuto pred koncem rednega dela, ko je po podaji Vizingerja z desne strani meril Mitja Lotrič in dosegel že svoj dvanajsti zadetek v sezoni. Maribor je doživel peti poraz, zaostanek za Olimpijo pa je vnovič točno tak, kakršen je bil po koncu jesenskega dela sezone – štiri točke.