24.11.2018, ob 17:00 | Štadion: Ljudski vrt | Gledalcev: 2.500 | Sodnik: Nejc Kajtazović
Maribor 3:0 Krško
Luka Zahović 63' 1 : 0
Marcos Morales Tavares 65' 2 : 0
Aleks Pihler 77' 3 : 0
Rezultati 17. kroga

Maribor dobil, kar je želel - plus šest!

Uredništvo 24. november 2018 9 Komentiraj
Maribor se je v prvem polčasu igral z živci svojih navijačev, nato pa v nadaljevanju premoč vendarle pretvoril v visoko zmago proti zadnje uvrščenemu Krškemu ter okrepil vodstvo na lestvici.

Maribor je v Ljudskem vrtu upravičil vlogo favorita proti zadnje uvrščeni ekipi na lestvici in tako tudi na najboljši možen način izkoristil včerajšnje darilo Mure, ki je v Stožicah Olimpiji po neverjetnem zaključku "ukradla" dve točki.

Maribor je v srečanje krenil precej oslabljen, tudi tokrat pa je trener Darko Milanič še nedavno nezamenljivega Amirja Derviševića pustil na rezervni klopi.

V prvem polčasu je Maribor prevladoval, a je bila premoč bolj jalova, saj si vijoličasti niso priigrali večjih priložnosti za zadetek. Še najlepšo priložnost so imeli gostje, ko je Hrvat Ante Vukušić sam krenil proti vratom Kenana Pirića, a je Marko Šuler z odlično intervencijo preprečil najhujše.

V drugem delu se je Maribor zbral in si preko Saše Ivkovića hitro priigral prvo zrelejšo priložnost za gol. V 62. minuti je bil blizu tudi njegov partner v obrambni vrsti Marko Šuler, zadetek pa je naposled padel minuto kasneje, ko je po lepi podaji Jasmina Mešanovića pravočasno stekel Luka Zahović ter se z diagonalnim strelom veselil osmega zadetka v letošnji sezoni. Le dve minuti kasneje je bil konec vseh dvomov o  zmagovalcu tekme, ko je po brazilski akciji Felipeja Santosa in Marcosa Tavaresa kapetan domačih dosegel svoj šesti zadetek v sezoni. Končni izid tekme je v 77. minuti postavil Aleks Pihler, ki je odbito žogo po vratnici Tavaresa pospravil v mrežo nemočnega Marka Zalokarja. Tik pred koncem tekme je še eno mariborsko priložnost zapravil Tavares, ko je žogo poslal čez gol.

Maribor je tako odigral svojo  zadnjo domačo tekmo v letu 2018, do izteka jesenskega dela sezone pa ga čakata še dve gostovanji in sicer v Domžalah in v Velenju.