SLO | SRB

Maribor do remija s Slovaki, samozavest dvigujeta prvenca novincev

Uredništvo 23. junij 2022 3 Komentiraj
Radovan Karanović je lahko zadovoljen z videnim na tekmi Maribor - Spartak. (foto: pigac.si)
Slovenski državni prvak Maribor je z 2:2 remiziral s Spartakom iz Trnave. Na pripravljalni tekmi sta se pod prva zadetka za Vijoličaste podpisala poletna prišleka Ivan Brnić in Roko Baturina.
Maribor se pospešeno pripravlja na novo tekmovalno sezono, kjer bo v Prvi ligi Telemach branil naslov državnega prvaka, ob tem pa bo kar najdlje skušal zdržati tudi na evropskem prizorišču.

Zavoljo tega ima v pripravljalnem obdobju načrtovanih nekaj težkih tekem, ena od teh je bila tudi proti Spartaku iz Trnave.

Proti Slovakom so Vijoličasti uspeli remizirati z 2:2, tabor Maribora pa veselita predvsem prva zadetka Ivana Brnića in Roka Baturine v dresu novega delodajalca.

Baturina, sicer nekdanji član Brava in posojeni igralec madžarskega Ferencvaroša, je mrežo Slovakov načel v peti minuti tekme, ko je kaznoval napako gostov. Slovaki so izenačili v 28. minuti, ko je najstrožjo kazen uspešno izvedel Ivan.

Nekaj trenutkov za tem pa so se Mariborčani veselili novega vodstva. Za 2:1 je v 30. minuti zadel Ivan Brnić, še druga poletna okrepitev v konici napada. Podajo za zadetek je prispeval še en prišlek, Marko Božić.

Gostje so v 51. minuti preko Boatenga izid še drugič izenačili in s tem postavili končni rezultat 2:2.