Maribor: Liga prvakov je končana, Rosenborg je bil tudi v drugo močnejši

Uredništvo 13. avgust 2019 17 Komentiraj
Maribor se seli v playoff za ligo Europa. (foto: Nogomania)
Maribor končuje kvalifikacije za ligo prvakov. S preobratom na Norveškem ni bilo nič, Rosenborg je tudi v drugo dokazal, da je precej močnejši od slovenskega prvaka.

- Kvalifikacije za ligo prvakov, tretji krog:

Povratna tekma

ROSENBORG 3:1 MARIBOR
Soderlund 52., Konradsen 61., 81.; Požeg Vancaš 45.
Naprej Rosenborg s 6:2.

Stadion: Lerkendal. Sodnik: S. Gozubuyuk. Rumeni kartoni: Ludemo, Konradsen.

Rosenborg: Hansen, Hedenstad, Reginiussen, Hovland, Meling, Lundemo, Jensen (87' Trondsen), Konradsen (90' Ceide), Adegbenro (78' Asen), Soderlund, Akintola. Trener: Eirik Horneland

Maribor: Pirić, Milec, Ivković, Peričić, Viler, Vrhovec, Cretu, Hotić (81' Kramarič), Požeg Vancaš, Kronaveter (69' Kotnik), Tavares (69' Zahović). Trener: Darko Milanič

Maribor
je v Trondheimu začel bolje kot v Ljudskem vrtu. Prvi je sicer že v tretji minuti zapretil Jensen, a je bil Pirića na mestu. Mariborčani so odgovarjali preko Požega Vancaša, ki je zadel zunanji del mreže. Nato pa tudi prva priložnost, Požeg Vancaš je šel nad vratarja, a je Hansen dvoboj dobil. V 12. minuti je sprožil še Kronaveter, a brez nevarnosti za Rosenborg. Pirić je bil prvič resneje ogrožen v 18. minuti, skočil je Soderlund, a je vratar Maribora dobro posredoval. Mariborčani so skušali sestaviti napad, s katerim bi prišli do odprte priložnosti. V 27. minuti je sprožil kapetan Tavares, a brez uspeha. Ko je že vse kazalo na to, da bosta ekipi na odmor odšli brez zadetkov, pa je Hotićevo dolgo podajo Viler nekako vrnil na 11 metrov od gola, tam je bil Rudi Požeg Vancaš in z natančnim strelom pod prečko Maribor popeljal v vodstvo!

Drugi polčas pa se ni začel po željah gostov. Norvežane je prejeti gol streznil in hitro so prestavili v višjo prestavo. V 53. minuti se jim je to že obrestovalo Akintola je pobegnil po desni, podal je v sredino, tam je bil Soderlund in poravnal izid. Maribor je padel v twžave, ki pa so se v 61. minuti le še poglobile. Hedenstad je podal, Konradsen pa zadel. Zdaj je bilo skorajda že jasno, da Maribor svojo pot v kvalifikacijah za ligo prvakov zaključuje. Milanič je menjal, vstopila sta Kotnik in Zahović, vendar to učinka ni prineslo. Konradsen je v 81. minuti zadel za 3:1, to pa je pomenilo dokončnen potop Maribora.

18
UNHOLY CULT
13.8.2019, 21:13
Pred tekmo pa glasni kako lahko dajo tri gole..... Taboru lahko dajo... Zdaj jih še bolgari stresejo, so preslabi trenutno
1
0
garfild
13.8.2019, 21:21
Stripmaherji Viole iza gola kdaj bo spet kaj striptisa. Glede na videno bi že bil skrajni čas. Štajerke so že čisto obupane, masovno bežijo na zahodno stran Trojan pa še briti so se začele masovno, vsaka preden se sploh predstavi pove da je pobrita.
0
1
fredperry
13.8.2019, 21:32 (popravljeno 13.8.2019, 21:43)
Nič kaj boš, po prvem polčasu dobiš občutek da je Milanič našel svoja " jajca ", potem ti pa je po prvih 5- tih minutah drugage polčasa kristalno jasno da niti približno ne ve kje ima ta svoja " jajca " . verjetno je samo mit da je jajca sploh kdaj imel. Kaj boš, ko imaš za trenerja obrambnega igralca ne more biti vzpodbudno, izjema je Safet od Olimpije. Škoda, nasprotnika šokiraš na koncu polčasa, boljše ne more biti, potem pa gereš v drugi polčas z bunkerjem, a moreš nadoknaditi še dva gola zaostanka. Tu ni nobene logika, nobenega znanja, nobene samozavesti in Darko svojo brezjajčnost prenaša na igralce. Ni izgubil NIK Maribor, ampak sta izgubila Zaho in Darko .
4
0
13.8.2019, 21:40
Evo, to je to, realnost današnje ekipe. Zelo obetaven, odličen prvi polčas, potem pa mrk, kot izgubljeni po terenu. Liga Evropa je dosegljiva, a ekipo je potrebno spraviti v kompaktno celoto, ki bo sposobna kontrolirati igro vseh devetdeset minut. Begamo, gremo v duele in strele na silo, vse se vleče že lep čas, ne samo danes. Potrebno bo nehat sanjat, se izgovarjat na vse mogoče izvan lastnih odgovornosti in končno reči bobu bob. Ni prepozno, a nujno. Stanje je v stilu današnjega komentatorja, domači, otročji reporter Milan namesto resne besede in strokovne presoje. Zahovič, stopi na žogo, premisli in povleči prepotrebno potezo. Katero že ... ?
2
0
fredperry
13.8.2019, 21:41
Stranka SLS ponuja 500 € za tistega ki bo odstrelil volka. Raje bi kaj bolj pametnega se šli, denimo da bi 500 € dali tistemu ki najde Milaničeva jajca.
- Odgovor na komentar osebe MB_Bojan Poglej komentar
Kaj bodo v ligi evropa s tako igro. Brezveze ekipa rabi čas in rabi nekoga, ki bo ustvaril material za reprezentanco. Hadžić se ne ukvarja s kuhinjo okoli kadrovanja, išče preprost hiter pretok žoge, hotre rešitve od vsakega posameznika. Ne premore slovenska liga pravega tehničarja, kot so to bli Jojo ali celo Radovič kratek čas. Kaj šele, da bi celotna ekipa imela zavidljivo kombinatoriko, ki bi zadostovala za evropske pokale. Pogledaš tekmo Dinama in vidiš da ma zgodba rep in glavo. Glavo gor, po dežju posije sonce.
1
0
bonzo
14.8.2019, 05:03
ne se sikirat bojan ti bodo ljubljančani šraufnciger kupli.
0
1
Andy10
14.8.2019, 09:20
jaz sem po tihem pričakoval enak rezultat iz prve tekme...glej ga zlomka,dočakal sem ga...:p
0
0
14.8.2019, 11:35
- Odgovor na komentar osebe bonzo Poglej komentar
daj bonzo, malo uporabi za replike tudi možgane. Kaj sploh razumeš kar drugi napiše ali si na vseh črtah kot fijakerski konj ?

25.8.2019, 17:44
Hja težko bo letos Barca konkuririrala na vrhu ,če bo šlo tako napej škoda...

55

Serie A: Prvi dan že prinesel spektakel in veliko zmago Napolija

25.8.2019, 18:19
Nimam nobenih frustracij proti italijanskim klubom, ne vem od kje tebi to, če ti napišem dejstva. Prva tako proti Milanu nimam nič, ravno nasprotno, bi mi bilo všeč, da bi bil to spet stari Milan, kakršen je bil pred 15 leti sam na žalost tega ne bo še nekaj let. Inter bo pa tudi na drugi strani rabil, da se dvigne do te mere, da bodo konkurenčni Juventusu, ki je tata mata Serie A. Kot pravim malo je smešno, da trollaš Juve, ki že SLABO DESETLETJE dominira Serie A

Claudio Careca o Mauru Icardiju
Vitoria je preslaba ekipa, da bi se je bal. Če igrajo proti nam tri dni, nam ne morejo zabiti gola. Naredili niso nič, popolnoma nič. Odsekal si bom glavo, če nam bodo na povratni tekmi zabili gol. ...več