SLO | SRB | ENG

Pogovor

Marcel Ratnik za Nogomanio: 'Ko sem odhajal v puščavo, so govorili, da liga ni razvojna, jaz pa sem postal prvak in reprezentant!'

Miran Zore 29. maj 2026 1 Komentiraj
Marcel Ratnik (foto: uradna spletna stran kluba)
Pogovarjali smo se z reprezentančnim branilcem Marcelom Ratnikom, ki je pri enaindvajsetih odšel v ZAE. Tam je eden najboljših igralcev, osvojil je naslov prvaka.

Pred natanko enim letom je ljubljanska Olimpija prodala Marcela Ratnika. Takrat je že izgubila Victorja Sancheza, odšel je tudi najboljši igralec Raul Florucz, a bolj kot omenjena je s svojo karierno odločitvijo javnost presenetil Marcel Ratnik! Takrat je bil star 21 let, odločil pa se je za prestop, ki za mlade igralce in potencialne reprezentance ni prav tipičen - odšel je v Združene arabske emirate!

Al Ain je kot dober plačnik zlahka prepričal Olimpijo, očaral pa je tudi igralca, ki je podpisal zajetno pogodbo. Takšne niti približno ni mogel dobiti nikjer drugje. 

Leto dni pozneje je Marcel Ratnik prvak lige v ZAE. Bil je eden najbolje ocenjenih igralcev lige, postal je članski reprezentant Slovenije, pred njim pa so zdaj novi izzivi. Obžalovanja zaradi prestopa v "puščavo" ne čuti.

"Ko sem zapuščal Olimpijo, sem želel v tujino, na višjo raven. Ponudba Al Aina je bila dobra. Izkazalo se je, da sem se dobro odločil. Napredoval sem, osvajam lovorike, klub ima visoke ambicije. Prestopa tako ne obžalujem," je za Nogomanio povedal 22-letni Prekmurec, ki je takoj po prestopu z Al Ainom igral na klubskem svetovnem prvenstvu v ZDA 

Nogomet v ZAE ima dobre pogoje, precej denarja, vseeno pa v mednarodnem smislu ni kaj prida cenjen. A realnost je drugačna. Velikih, ostarelih zvezdnikov tukaj ni prav veliko. Klubi uveljavljajo mlajše igralce, iz Afrike, Azije. 

"Ko sem poslušal, da liga ni razvojna, tega nisem sprejel. Preprosto zagrizel sem v izziv in se maksimalno lotil dela. Želim zmagovati, osvajati lovorike in mislim, da je to pravi pristop, da izzoveš uspeh. Al Ain je velik klub, liga je močna, sploh najboljši klubi, ki imajo individualno kakovostne igralce, so močni nasprotniki.

Za povratek v Evropo bo še čas

Prva sezona v Al Ainu je bila uspešna. Po njej sledi nova, Ratnik se namreč (še) ne bo vrnil v Evropo. 

"Ostajam v klubu, imam pogodbo. Pred nami so novi izzivi, azijska liga prvakov, pa različni pokali. Al Ain želi osvajati lovorike. Hitro sem se privadil. Vročina je, ampak ni neznosna. Liga je močna, več klubov se bori za naslov, pogoji so super," dodaja Ratnik, ki ima s soigralci zagotovoljene tudi bogate bonuse za dosežene uspehe.

Evropski nogomet bo tako moral počakati. 

"Povratek v Evropo? Nekoč si tega seveda želim. Bomo videli, kaj bo prinesla prihodnost. Igram v velikem klubu, moj fokus je tukaj, zato se s prihodnostjo ne obremenjujem."

Vojaški spopadi, ki so oziroma še potekajo v regiji, dosegli pa so tudi ZAE, Ratnika niso pregnali.

"Pri nas v Al Ainu ni bilo nič. Nič se ni dogajalo. Kdaj pa kdaj smo dobili alarmna opozorila, ampak problemov ni bilo. Pri marčevskem povratku v Slovenijo, za reprezentanco, je bilo nekaj logističnih težav, to pa je bilo tudi to. Zdaj sploh ne spremljam vsega skupaj, kajti težav ne občutim."

Slovenija bo z Boštjanom Cesarjem poizkusila več igrati

Ratnik je zdaj že nekaj dni doma. Čaka na začetek priprav slovenske reprezentance za prijateljski tekmi proti Cipru in Hrvaški. V reprezentanci, ki jo vodi novi selektor Boštjan Cesar, ga v prihodnje morda čaka vidna vloga.

"Na prvem zboru je bilo zanimivo. Selektor je nov, ima nove ideje. Vizija je, da poizkusimo več igrati, da poizkusimo držati žogo. Zaenkrat vidim pozitivne stvari in zdi se mi, da se selektorjeva ideja uveljavlja. Imamo ambicije, da se uvrstimo na velika tekmovanja. Da čutim ponos in veselje, ker sem reprezentant, pa je tako ali tako jasno. Reprezentanca je vrhunec za vsakogar!" je pogovor za Nogomanio sklenil Ratnik. 

KOMENTARJI

1
fredperry
30.5.2026, 18:55
Ko denar postaviš v ospredje pred kariero potem vemo da seže pri rani mladosti pač zavedaš da ne verjameš v svoje sposobnosti . Igralcev iz žnj lig ne bi nikoli poklical v reprezentanco .
Odgovori Prijavi komentar
0
1

ODGOVORI NA KOMENTAR

PREKLIČI
OBJAVI

UREDI KOMENTAR

PREKLIČI
Shrani

Zadnji komentarji


5

Perez pripravlja dosje o Barceloni in od UEFA zahteva, da Kataloncem odvzame vse lovorike

siko
8.6.2026, 22:22
Perez je kot pri nas Golob, ne more nehati udrihati po nasprotniku! Bilo bi veliko pametneje, če bi se ukvarjal s svojim zablujenim Realom in poskušal rešiti cirkus, ki ga imajo v ekipi!

4

Šporar je po dveh letih znova zadel za Slovenijo in najboljši možen način končal sezono

fredperry
8.6.2026, 20:21
marjan59...ja, vsa Slovenija je v šoku in brez besed, po 24 mesecih je je siromak dal gol za reprezentanco :) . Še slonica prej donosi :))) Tudi njemu je uspelo, sicer z zamikom napram slonicam ;) .

2

Danski selektor po kolapsu Eriksena: Takoj sem vedel, da tekme ne bomo nadaljevali

Kocka_Mraza
8.6.2026, 19:26
In spet bo 1/4 novic na SP o Eriksenu. Sam si je kriv, in sploh me ne ganejo te OH JOJ KAK JE BOGI. Jaz tudi ne grem na planico velikanko skakat, pa bi še kako rad

Poudarjeno

Žalostno je, kako se vse skupaj končuje po vsem tem, kar je dosegel. Znova je piknil Slota. Ko zahteva 'heavy-metal', si dejansko želi nogometa Jürgena Kloppa. Mislim, da Mo ne more več slediti takšni intenzivnosti, noge mu ne dopuščajo več takšnega ritma. ...več
Wayne Rooney kritičen do Mohameda Salaha
Ker je Ilicali medijski mogotec in ima v lasti tudi Hull City, sem vseeno pričakoval, da bo zgodba pozitivna. Danes pa na žalost vidimo, da je celo slabše, kot je bilo ob prevzemu. Vsaj kar se rezultatov tiče. ...več
Marinko Galić
Pogovarjal sem se, ne le s Celjem, tudi z drugimi klubim. To je bil le pogovor, spoznali smo se in izmenjali mnenja. Govorilo in pisalo se je o financah in Celju, verjemite mi, to je zadnja stvar. Tudi ne zdi se mi logično, da bi se zapletlo pri tej točki, saj poznate Celje in veste, s kakšnim proračunom razpolaga klub. Če bom začutil, da je stvar prava zame, da je klub organiziran, da je športni direktor pravi, potem denar zame ne bo nikoli problem. ...več
Mišo Brečko

Anketa

Kdo bo osvojil naslov svetovnega prvaka?





Vseh glasov: 188
Nogomania.com
Vse ostalo je nepomembno.

Portal www.nogomania.com je eden najbolj obiskanih spletnih portalov s športno vsebino pri nas.

Podaja dnevno sveže vsebine s sveta nogometa in je na spletu prisoten že od leta 2000.