Mane pred Messijem in Ronaldom

Uredništvo 19. april 2019 2 Komentiraj
Najbolj "smrtonosen" strelec v izločilnih bojih lige prvakov je Sadio Mane. (foto: Getty Images)
Vroči Liverpoolov Senegalec Sadio Mane je v tej sezoni v izjemni strelski formi. Njegove strelske statistike v izločilnih bojev Lige prvakov pa so naravnost fantastične.
Zvezdnik Liverpoola Sadio Mane je v tej sezoni zabil že 22 golov, zadnjega v sredo na gostovanju pri Portu, s čemer je pomagal ekipi do zmage s 4:1 in zanesljivega napredovanja v polfinale Lige prvakov.

S tem golom pa je Mane po minutah, ki jih potrebuje za dosego gola, postal najbolj smrtonosen strelec izločilnih bojev Lige prvakov.

Senegalec zabije gol vsakih 95 minut, kar pomeni da je na vrhu lestvice tistih, ki so dosegli vsaj deset golov po skupinskem delu.

Sicer je proti Portu zabil šele svoj deseti gol v izločilnih bojih, a za zadetek potrebuje manj minut kot velika Lionel Messi in Cristiano Ronaldo. Ronaldo je s 65 goli kralj izločilnih bojev Lige prvakov, za gol pa potrebuje 107 minut. Medtem Messi zabije vsakih 129 minut.

Mane je še vedno v boju za prvega strelca angleškega prvenstva. V Premier League je zabil 18 golov, enega manj od klubskega soigralca Mohameda Salaha in napadalca Manchester Cityja Sergia Aguera.