Serie A

Mancini: Nismo zadovoljni

Uredništvo 25. oktober 2015 0 Komentiraj
Inter je na sobotni večerni tekmi remiziral pri Palermu (1:1) in po zapravljeni priložnosti za skok na vrh je trener Milančanov menil, da je bila izključitev Jeisona Murilla neupravičena.
Roberto Mancini ni prehvalil svojih varovancev kljub pogumni predstavi v zadnjih minutah tekme s Palermom, pri katerem je Inter izgubil dve točki, potem ko je povedel in dobil nesrečen izenačujoči zadetek, obračun pa zaključil z deseterico.

Ekipa Samirja Handanovića sicer ni blestela, toda na stadionu Renza Barbere povedli v drugem polčasu, ko je Ivan Perišić v mrežo na drugi vratnici pospravil ostro žogo rezervista Jonathana Biabianyja, stari znanec milanskih zelenic Alberto Gilardino pa je čez dobrih pet minut refleksno podstavil nogo pred Handanovićem in v mrežo preusmeril močno podajo Franca Vazqueza.

Tretji remi sezone si je Inter priigral tudi ob izključitvi Jeisona Murilla, ki je ob ustavljanju Vazqueza na robu kazenskega prostora dobil drugi rumeni karton kljub očitnemu simuliranju Palermovega ideologa, Mancini pa je menil, da je njegova ekipa, ki se je točkovno s tekmo več na vrhu lestvice izenačila s Fiorentino (18), zaigrala šele takrat, ko se je vnesel Stevan Jovetić.

"Trpeli smo v obrambi in v napadu, nato je Stevan Jovetić našel svoje mesto 'med linijami' in šlo nam je bolje," je Mancini izjavil za Mediaset Premium.

"Nismo imeli sreče niti z izključitvijo Murilla. V tem trenutku smo družno prvi na lestvici, toda nismo zares zadovoljni, ker smo si želeli zmage. Žal nam je ni uspelo doseči."

Mancini je v drugem polčasu zamenjal povsem nevidnega kapetana Maura Icardija, potem ko je lani prvi strelec italijanskega prvenstva ostal pri bornih dveh zadetkih s prvih devetih tekem, zadovoljen pa je bil Italijan vsaj z učinkom Biabianyja, ki je po dolgem premoru zaradi težav s srcem vedno boljši.

"V nekem trenutku v takšna obdobja pridejo vsi napadalci, pomembno je, da ostane miren in sodeluje v akcijah ekipe. Še naprej bomo delali, da bi našli pravi sistem, medtem pa je pomembno ostati na prvih mestih," je o Icardiju in trenutni situaciji še povedal Mancini.

"Našli bomo najboljšo taktično postavitev. Biabiany? Žal še ne more odigrati 90 minut, sicer bi nocoj začel. Je igralec, ki bi lahko bil v letošnji sezoni zelo uporaben, ker napada prostor in lahko tudi zadane. Eno leto in pol je bil izven pogona, zato mu ni lahko priti nazaj v formo."