SLO | SRB

Premier League

Manchester City nima prijateljev: Ostali klubi si prizadevajo, da bi ga vrgli iz lige

Uredništvo 7. februar 2023 5 Komentiraj
Manchester City (foto: Getty Images)
Sky poroča, da so klubi angleške Premier League zavzeli stališče, da bi bilo Manchester City treba kaznovati z izključitvijo iz lige.
V angleški Premier League se v luči razkritja finančnih nepravilnosti Manchester Cityja obetajo velike spremembe. Neodvisna komisija, ki ne deluje pod okriljem lige, bo odločala o višini kazni za to, ker je City v devetletnem obdobju v kar 101 primeru kršil različna finančna pravila.

Različni strokovnjaki v Angliji trdijo, da je intenziteta kršenja pravil tako visoka, da se City ne bo mogel izogniti z 'razumljivo' kaznijo, pod kar lahko razumemo kazen, ki ne bi pretirano vplivala na športne ambicije oziroma cilje kluba.

Sky danes poroča, da bodo pri tem pomembno vlogo odigrali tudi ostali klubi Premier League, ki so posledično plačali ceno Cityjevega kršenja pravilnika, saj mu je to omogočilo sestaviti tako močno ekipo, da je v zadnjih enajstih letih kar šestkrat osvojil naslov prvaka.

Sky trdi, da klubi Premier League – pri tem naj bi bili še posebej angažirani člani t.i. velike šesterice – menijo, da odvzem lovorik ne bi bil primerna kazen, saj bi ta, tako kot denimo v Italiji, povzročila veliko zmede, hkrati pa bi imela bolj majhno praktično vrednost. Tudi finančna kazen je po mnenju klubov premila, saj gre težko verjeti, da bi kakršna koli finančna kazen lahko zaustavila tako bogat klub kot je City, zato se večinoma klubi nagibajo k temu, da bi moral biti Manchester City izključen iz lige.

To bi bila za City zagotovo najhujša kazen, saj bi za nekaj časa City odstranila od bitke za vrh v Angliji in ga posledično oddaljila od evropskega nogometa, neigranje v Premier League pa bi ustvarilo tudi veliko finančno izgubo, zaradi katere bi moral City zagotovo znižati stroške svoje prve ekipe.  Neodvisna komisija lahko predlaga še kup drugih kazni, med katerimi Sky izpostavlja odvzem točk, prestopni embargo, plačilo nadomestila za kršenje pravilnika itn.

City je pravila kršil v kar petih velikih sklopih. Prvi sklop kazni izvira iz zavajanja pri prikazovanju virov prihodkov, drugi iz nepopolnih informacij v zvezi z višino pogodbenih zneskov s trenerji in igralci, tretji iz neupoštevanja regulativ finančnega fair playa med sezonama 2013/14 in 2017/18, četrti iz kršitev pravilnika Premier League v zvezi z dobičkonosnostjo in vzdržnostjo poslovanja klubov med sezonama 2015/16 in 2017/18,  zadnji, peti, pa je vezan na nekooperativnost kluba s preiskovalnimi organi.

KOMENTARJI

5
br93
7.2.2023, 16:07 (popravljeno 7.2.2023, 16:07)
pa kaj sanjarite spet, dobili bojo finančno kazen in pa 2 prestopna roka brez nakupov, kar bojo potem s pritožbo znižali na en prestopni rok, kakšna izključitev neki xd
Odgovori Prijavi komentar
2
1
Maestro8
7.2.2023, 17:05
- Odgovor na komentar osebe br93 Poglej komentar
Verjetno res ja. Par kuvert bojo potalal pa bo prepoved kak prestopni rok, to je pa tudi to.
Odgovori Prijavi komentar
0
0
FCB
7.2.2023, 17:59 (popravljeno 7.2.2023, 17:59)
To je velik prekrsek. pomoje tam za ene 15M kazni :)
Odgovori Prijavi komentar
0
0
UNHOLY CULT
7.2.2023, 22:21
ko, pereš v angliji muslimanski keš..... neprecinljivo
Odgovori Prijavi komentar
0
1
fredperry
8.2.2023, 11:28
- Odgovor na komentar osebe UNHOLY CULT Poglej komentar
Ali pa ko se v Ljubljani pere srpski keš.
Odgovori Prijavi komentar
0
0

ODGOVORI NA KOMENTAR

PREKLIČI
OBJAVI

UREDI KOMENTAR

PREKLIČI
Shrani

Zadnji komentarji


4

Besni navijači PSG so določili krivca: Messi bo na naslednji tekmi glavna tarča

Mourinho
21.3.2023, 21:05
@ FootballFan - Pozabljaš, da so igralci, seveda tudi Messi, PREPLAČANI, nesramno preplačani. Kdo prinaša klubu dohodek? Gledalci!!! Si pozabil? Vsi ti navijači imajo pravico izraziti svoje mnenje, objektivno. Če izgubiš zaupanje, si lahko stokrat Messi, kapiraš?

3

Na pomolu so nove težave: Mbappe je novi kapetan Francije, zaradi te odločitve drug zvezdnik razmišlja o slovesu od reprezentance

Heturo
21.3.2023, 17:33
Je že prav, da niso hlapci Macronu. Mbappe pa res ni za kapetana, mogoče čez nekaj let. Griezmann pa še manj.

13

Kisli poraženec Albert Riera je po porazu kazal s prstom: Naj Dejan Grabić pove, kaj mi je rekel, to že ni nogomet in ni fair play

miha12
21.3.2023, 14:15
gre tudi v drugo smer.. spomni se kaj vse ste pisali o ZZju, predvidevam da ste pokončni žabarji enakega mnenja tudi o špancu. :)

Poudarjeno

Razočaran sem nad trenerjem nasprotne ekipe. Nisem pričakoval tega po tekmi, moral bi biti fair play. Kaj se je zgodilo? Vprašajte ga. Če je iskren, vam bo povedal, kaj mi je rekel. Spet žaljivka. Marsikaj se je zgodilo danes, kar zame ni nogomet. Danes ne moremo govoriti veliko o nogometu, ker ga ni bilo. ...več
Albert Riera
Vem, da trener Olimpije Albert Riera rad komentira stvari. Danes je komentiral naš slog igre. Raje bi videl, če bi se ukvarjal s sabo. Vas čas, prvi so na lestvici, toda to ne pomeni, da je spil prav vso pamet tega sveta. ...več
Zoran Zeljković
Na zimskih pripravah je Niko blestel. Sploh pa je znan talent, eden največjih tega letnika v Sloveniji, za katerega smo prepričani, da lahko postane velik igralec. Resnično sem vesel, da ima čisto glavo. Prav tako njegovia starša. Po vsem, kar se je zgodilo lani, po propadlem prestopu in poškodbi ... Ni možnosti, da spregledamo takšen talent. ...več
Denis Rajbar o Niku Kasalu

Anketa

Bo Benjamin Šeško podrl reprezentančni strelski rekord Zlatka Zahovića?

Vseh glasov: 4857
Nogomania.com
Vse ostalo je nepomembno.

Portal www.nogomania.com je eden najbolj obiskanih spletnih portalov s športno vsebino pri nas.

Podaja dnevno sveže vsebine s sveta nogometa in je na spletu prisoten že od leta 2000.