Manchester City je še zadnji član Big Sixa, ki bo zaigral v finalu lige prvakov

Uredništvo 5. maj 2021 0 Komentiraj
Manchester City je v finalu lige prvakov. (foto: uradna spletna stran kluba)
Manchester City je sinoči postal že deveti angleški klub, ki bo zaigral na finalni tekmi lige prvakov oziroma pokala evropskih prvakov.
Manchester City se je sinoči prvič v svoji zgodovini uvrstil v finale lige prvakov, s čimer je postal že deveti angleški klub, ki se bo lahko pohvalil s tem, da bo zaigral na najpomembnejši tekmi v klubskem nogometu. Če bo Manchester City v finalu premagal svojega tekmeca, bo postal prvi 'novi' evropski prvak po  letu 2012, ko je naslov osvojil morebitni Cityjev tekmec v finalu Chelsea.

V finalu lige prvakov so že zaigrali Liverpool (devetkrat), Manchester United (petkrat), Chelsea (dvakrat), Arsenal in Tottenham (oba enkrat), Manchester City pa bo tako zadnji član t.i. Big Sixa, ki bo zaigral na finalni tekmi.

Poleg omenjenih šestih ekip so v finalu zaigrali še trije angleški klubi, in sicer Leeds United leta 1975, Aston Villa leta 1982 ter Nottingham Forest, ki je slavil v finalih v letih 1979 in 1980.

Angleži imajo tako v smislu nastopov v finalu precejšnjo prednost pred Nemci in Italijani, katere je doslej na finalnih tekmah zastopalo po šest različnih ekip.