La Liga

Malcom po golu pokazal, kako je trpel

Uredništvo 7. november 2018 24 Komentiraj
Brazilec Malcom je sinoči na San Siru dobil pomembno osebno bitko, izbruh solz dve minuti po doseženem zadetku na San Siru pa kaže, da se je v njem gnetlo morje emocij. Po tekmi je imel jasno sporočilo za Ernesta Valverdeja.
Barcelona je v času odsotnosti svojega prvega zvezdnika Lionela Messija dobila veliko zelo koristnih in spodbudnih informacij. V tem času je brez poraza preživela obračune proti velikanoma kot sta Real Madrid ali Inter, v času Messijeve odsotnosti je neumorno zabijal prerojeni Luis Suarez, največji zmagovalec včerajšnjega obračuna na San Siru pa je bil Brazilec Malcom, ki je v dosedanjem poteku sezone pri Barceloni preživljal pravo agonijo.

Trener Ernesto Valverde mu je v La Ligi namenil vsega 25 minut igre, le nekaj dni pred tekmo v Milano pa so medije preplavile zgodbe o domnevni Malcomovi depresiji v Barceloni in njegovi silni želji, da se že januarja preseli v Italijo k svojemu nesojenemu klubu Romi.

Malcom je stopil na pota svojega predhodnika Paca Alcacerja, po včerajšnjem  zadetku pa je bilo vsem jasno, kako močne emocije so se gnetle v mladem Brazilcu, ki je dosegel svoj prvi zadetek za Barcelono in svoj prvi zadetek v ligi prvakov. Malcoma so oblile solze, ki so odražale marsikaj - frustracijo, evforijo, žalost, jezo in še kaj.

"Moje sanje se začenjajo. Želim pisati zgodovino in želim biti udeležen pri velikih stvareh. Rad bi se zahvalil trenerju in ekipi za zaupanje. Rad bi igral več. Vsak dan trdo treniram in želim dokazati, da smo vreden mesta v tej ekipi. V mojem življenju nič ni šlo zlahka," je po tekmi povedal Malcom, ki je bil pohval deležen tudi s strani enega najbolj vplivnih glasov v Barceloni slačilnici.

"Malcom je odličen igralec. Zelo se trudi na treningih in prepričan sem, da mu ta zadetek zelo pomagal," je povedal vezist blaugrane Sergio Busquets.