Pokal Hervis

Maestro Vršič še ni rekel zadnje besede

Uredništvo 18. september 2019 6 Komentiraj
Dare Vršič je z dvema mojstrsko izvedenima prostoma streloma sodil svojemu nekdanjemu klubu. (foto: uradna spletna stran kluba)
Koper je doživel nepozaben dan, ki naznanja povratek Primorcev v vrh slovenskega nogometa. Veliko zmago proti Mariboru v osmini finala pokalnega tekmovanja je z dvema goloma iz prostih strelov zrežiral veteran Dare Vršič.
- Pokal Slovenije, osmina finala:

KOPER 3:2 MARIBOR
Vršič 10., 74., Bešir 63.; Kotnik 45., Bešir 81. (ag.)
Stadion: Bonifika v Kopru. Gledalcev: 2.500. Sodnik: Asmir Sagrković.

KOPER: Bužan, Jozinović (52' Badžim), Jelić Balta, Cerovec, Mišić, Žužek, Galešić, Bešir, Vršič, Meštrić, Vekić (46' Baša). Klop: Nenezić, Badžim, Hadžić, Guberac, Andjelić, Baša, Šolaja. Trener: Miran Srebrnič.

MARIBOR: Pirić, Klinar, Mitrović, Peričić, Viler, Pihler, Cretu, Požeg Vancaš (72' Kronaveter), Kramarič (72' Zahović), Kotnik (70' Tavares), Mešanović. Klop: Cotman, Koblar, Vrhovec, Hotić, Kronaveter, Tavares, Zahović. Trener: Darko Milanič.

Koper je še vedno drugoligaš, a po današnjem poznem popoldnevu lahko že brez zadržkov zapišemo – Koper je nazaj! Eden od zgolj petih klubov, ki so osvojili naslov slovenskega državnega prvaka, je pred več kot 2.500 gledalci na Bonifiki vzel mero Mariboru, kateremu bo tako že sredi septembra do izteka sezone ostalo le še prvenstvo.

Trener Maribora Darko Milanič je v ogenj poslal močno enajsterico s številnimi standardnimi člani najboljše enajsterice, v drugem polčasu pa je pri zaostanku z 1:2 v ogenj poslal še Roka Kronavetra, Luko Zahovića in Marcosa Tavaresa, a brez želenega učinka. V domačih vrstah se je predstavil tudi nekdanji član Maribora Dare Vršič, ki se je kasneje izkazal kot mož odločitve.

Koper je povedel že v deseti minuti, ko je s približno 22 metrov s prostega strela natančno meril mojster te prvine Dare Vršič in Koprčane popeljal v vodstvo. Koper je v nadaljevanju z zelo zrelo, lahko bi ji rekli prvoligaško predstavo, odlično zaustavljal napade gostov, ki so imeli prvo pravo priložnost šele v 37. minuti, ko je Andrej Kotnik iz obetavnega položaja meril čez gol. Maribor je naposled izenačil v podaljšku prvega polčasa , ko sta protinapad Maribora dobro izvedla Aleks Pihler in Mitja Viler, v vlogi strelca pa se je izkazal Kotnik.

Koper je znova povedel v 63. minuti, ko je po podaji Luke Badžima zadel Žan Bešir, koprski stadion pa je ponorel dobrih deset minut kasneje, ko je Vršič še enkrat mojstrsko izvedel prosti strel in gostitelje popeljal v vodstvo s 3:1. Maribor je zaostanek hitro znižal in sicer je že sedem minut kasneje Bešir zadel lastno mrežo, nato pa je sledil silovit pritisk gostov, ki so v zadnjih minutah vse sile usmerili proti vratom Primoža Bužana. Maribor je poizkušal na vse načine, a akcije Kronavetra, Zahovića, Pihlerja in Tavaresa niso našle poti v mrežo. Pri tem je blestel predvsem Bužan, ki je v 93. minuti z dvojno obrambo najprej preprečil veselje Kronavetru, nato pa še Zahoviću ter tako poskrbel za eno največjih zmag Kopra v zadnjem obdobju.