Premier League

Lukaku bi moral z igrišča

Uredništvo 15. december 2017 2 Komentiraj
Po porazu na Old Traffordu (0:1) je Bournemouthov trener Eddie Howe brez zadržkov opozoril na to, da bi moral strelec zmagovitega gola Romelu Lukaku prejeti rdeči karton.
V 25. minuti ligaške tekme med Manchester Unitedom in Bournemouthom je Romelu Lukaku zabil edini gol v 25. minuti, s katerim je kritizirani napadalec "rdečim vragom" prinesel nov paket treh točk v boju za vrh Premier League. Po prvem golu v zadnjem mesecu pa se bolj kot o koncu Belgijčeve strelske suše govori o prekršku nad Nathanom Akejem v prvem polčasu, preden je Lukaku nato odločil dvoboj.

Glavni sodnik bi njegov štart nad Akejem lahko označil tudi za prekršek za rumeni karton, a je robustni Belgijec do konca obračuna prejel le enega za prekršek s hrbta nad Harryjem Arterjem. Trener "češenj" Eddie Howe, razumljivo, ni bil navdušen.

"Menim, da je bil že njegov prvi štart za rumeni karton. Zelo je zamudil pri Nathanu. Nato je dobil še enega povsem čistega rumenega. Moral bi z zelenice," je prepričan Howe, ki ga je verjetno še bolj ujezila neučinkovitost njegovega moštva, a je potrebno dodati, da je bil domači vratar David de Gea spet izjemen.

"Igralci so res dobro izvedli načrt tekme in bilo je videti, da smo bili res pri stvari. Prav do konca smo prihajali do priložnosti,"
je prepričan Howe. "Imajo izjemnega vratarja, ki je prikazal več dobrih obramb, morda pa bi se tudi mi lahko odzvali bolje v in okoli njihovega kazenskega prostora, a ko vzamemo v obzir, s kakšnim nasprotnikom smo igrali, sem bil z igralci zelo zadovoljen."