Ludogorec je le grozil, Mura pa lahko obžaluje, da se v Bolgarijo odpravlja le z remijem

Uredništvo 21. julij 2021 0 Komentiraj
Mura je remizirala z Ludogorcem. (foto: pigac.si)
Zdelo se je, da bo Ludogorec jurišal na Matka Obradovića, toda tekma na Fazaneriji je Muro bolj približala zmagi na prvi tekmi drugega kroga kvalifikacij za ligo prvakov.
Favorizirani Bolgari so v Fazaneriji hitro po začetku tekme demonstrirali svojo kakovost in odločnost. Domačinom niso dali nič prostora in časa, da bi lahko poizkusili vsaj približno izkoristiti prednost domačega terena. Kar dolgo se je igralo predvsem na polovici Mure, na robu kazenskega prostora. Bolgari so raztegovali Prekmurce, konkretneje njihovo formacijo, vendar je moštvo Anteja Šimundže dobro branilo svoj gol in zapiralo prostor, tako da zadnjih podaj bolgarski napad ni uspel dobivati.

Po pol ure igre so se črno-beli malce otresli pritiska, nekajkrat so stekli naprej, na nasprotno polovico. Priigrali so si tudi dobro priložnost. Mihael Klepač z diagonalnim strelom ni uspel premagati Kahline, bilo pa je zelo blizu. Potem so spet pritisnili gostje. Zapretili, v 44. minuti pa imeli res lepo priložnost za vodstvo. Ciprčan Sotiriou je dobil dobro žogo, iz bližine pa uspel na začudenje trenerja Ludogorca zgrešiti cilj.

Drugi polčas se je začel z dobro igro in akcijo Mihaela Klepača. Hrvat je bil nocoj dobro razpoložen, v 47. minuti je nevarno meril, a streljal mimo gola. Na drugi strani nevarni tudi gostje, v 49. minuti je Nedyalkov udaril mimo gola vratarja Matka Obradovića. Ludogorec je pritiskal visoko, vendar Prekmurci s tem niso imeli več toliko težav kot v prvem polčasu, uspešno so iskali luknje in pretili s protinapadov. V 50. minuti so po protinapadu tudi sprožili na gol, to je storil Luka Bobičanec, Kahlina pa je žogo odbil v kot.

Klemen Šturm je v 51. minuti nevarno streljal, diagonalno, z rotacijo navzven. Kahlina se je raztegnil, žoga pa je zletela mimo gola. Potem se je srečanje umirilo. Bolgari so spet prevzeli pobudo, vendar so bili pod kontrolo. Niso več prihajali do strelov. Šele v 77. minuti je, v sicer zelo obetavni situaciji nekaj metrov od gola, do strela prišel rezervist Manu.

So pa nogometaši Mure v 83. minuti vohali zmago. Po podaji Karničnika je Žiga Kous zadel prečko! Mura je v teh trenutkih pritiskala, a je ostalo pri izidu 0:0. To je kar dobra popotnica za sicer težko gostovanje v Bolgariji. Je pa vsekakor ostalo nekaj obžalovanja pri aktualnih slovenskih prvakih, lepemu presenečenju so bili izjemno blizu.

- Kvalifikacije za ligo prvakov, drugi krog:

Prva tekma

MURA 0:0 LUDOGOREC

Stadion: Fazanerija. Sodnik: H. Osmers (NEM). Rumeni kartoni: Karničnik, Plastun.

Mura: Obradović, Kous, Šturm, Gorenc, Karničnik, Maruško, Kouter, Bobičanec (od 92. Mandić), Horvat, Klepač (od 92. Maroša), Cipot (od 81. Pucko). Trener: Ante Šimundža

Ludogorec: Kahlina, Plastun, Ikoko, Nedyalkov, Verdon, Cauly, Claude Goncalves, Alex Santana (od 81. Tchibota), Yankov (od 63. Wanderson), Sotiriou (od 70. Manou), Despodov. Trener: Valdas Dambrauskas