SLO | SRB

Liga Europa

Liga Europa se oddaljuje, Mura po prvi tekmi proti Sturmu bližje konferenčni ligi

Uredništvo 19. avgust 2021 16 Komentiraj
Mura je prvo tekmo proti Sturmu izgubila. (foto: pigac.si)
Mura je izgubila prvo tekmo playoffa za ligo Europa proti graškemu Sturmu, ki je precej bližje preboju v skupinski del evropske lige.
Dva različna polčasa je proti Sturmu odigrala Mura. Prvi je bil boljši, v njem je bil prekmurski klub tudi bližje aktivnemu rezultatu, v drugem pa so Muraši popustili in v tem dvoboju jim zdaj ne kaže najbolje.

Začetek je bil za Muro sanjski. Novinec v ekipi Žiga Škoflek je z zelo dobrim udarcem že v tretji minuti poskrbel za zgodnje vodstvo domačih. Avstrijci so vrnili v 14. minuti, toda na srečo Mure je bil gol dosežen ob prekršku Jantscherja, ki je sicer streljal z glavo. Isti igralec je le nekaj minut zatem poravnal izid. To je storil z bele točke, potem ko je sodnik Michael Oliver dosodil enajstmetrovko ob prekršku Kozarja nad Kiteishivilijem.

Mura bi v prvem polčasu lahko znova povedal, Luka Bobičanec je v 38. minuti poizkušal z diagonalnim strelom, vendar ni uspel zadeti. .

Drugi polčas se je začel z novo lepo priložnostjo Škofleka, ki je z globinsko žogo Horvata prišel pred vratarja, ni pa ga uspel zaobiti. Če bi ga, bi imel pred seboj prazen gol. Kazen je sledila. V 60. minuti je Sturm povedel z golom Kiteishvilija. Prekmurska obramba je pokazala šibko točko.

Sledilo je najslabše možno. Samo tri minute pozneje je Sturm spet zadel. Mura je v teh trenutkih razpadla in Yeboah je znal zadeti za 3:1. Prekmurci so še imeli priložnosti. Najlepšo med vsemi je imel rezervist Amadej Maroša, toda ostalo je pri rezultatu, ki za Muro ne pomeni prav nič dobrega. Ni še vse izgubljeno, a za preboj v ligo Europa bo morala prekmurska zasedba v Gradcu storiti res nekaj neverjetnega. V nasprotnem primeru bo igrala konferenčno ligo, kar je za Muro tako ali tako že velik uspeh.