5.11.2014, ob 20:45 | Štadion: Amsterdam Arena | Sodnik: Pedro Proença (POR)
0 : 2 76' Lionel Messi
Rezultati 4. kroga

Leo 71:71 Raul, zmaga Barçe

Uredništvo 5. november 2014 20 Komentiraj
Lionel Messi je z dvema goloma v Amsterdamu dosegel rekordno znamko 71 zadetkov Raula Gonzaleza v Ligi prvakov in Barcelono proti Ajaxu popeljal v osmino finala (2:0).

Barcelona je po dveh zaporednih razočaranjih le odgovorila v Amsterdamu, kjer se je Lionel Messi proti Ajaxu vpisal v zgodovinske knjige z rekordnim 71. zadetkom v Ligi prvakov. Kar včeraj ni uspelo Cristianu Ronaldu je na dan, ko je Portugalec v Madridu prejel zlati čevelj, na amsterdamski areni Argentincu.

Ta je zabil po en zadetek v vsakem polčasu - svojega 70. v najelitnejšem evropskem tekmovanju mu je uspelo doseči po tem, ko je Marc Bartra ob plavajočem vratarju Jasperju Cillessenu uspel poslati žogo nazaj v sredino, kjer jo je Messi z glavo pospravil v mrežo.

Messi je rekordno znamko izenačil v 76. minuti, ko ga je vtekajočega pred vrati našel rezervist Pedro Rodriguez, Argentinec pa v padcu ni grešil. Južnoameričan je bil blizu tudi temu, da bi povsem sam zasedel vrh večne lestvice, toda po fantastični akciji in preigravanju v zaključku tekme ni uspel zadeti.

Gerard Pique je bil znova zrel le za klop Kataloncev, ki so s kapetanom Xavijem Hernandezom na sredini igrišča in zastrašujočim napadalnim triom začeli izvrstno. Neymar je že v eni prvih akcij zatresel mrežo, a je bil njegov zadetek upravičeno razveljavljen zaradi prepovedanega položaja.

Kot se je Barceloni pripetilo že nekajkrat v sezoni, je nasprotniku prepustila nekaj lepih priložnosti - znova je bil med glavnimi akterji Daniel Alves, čigar slabo izbijanje je Lucas Andersen poslal mimo gola Marca-Andreja ter Stegna. Mladega nemškega vratarja je v 26. minuti preizkusil tudi Davy Klaassen, z Anwarjem El Ghazijem in Lassejem Schönejem pa je imela gostujoča obramba nasploh veliko dela.

Jordi Alba je kar nekajkrat rešil Blaugrano v zadnjem hipu in morda tudi s prekrškom oziroma roko ustavil enega izmed poskusov El Ghazija v kazenskem prostoru, sam pa bi lahko na drugi strani poskrbel tudi za vodstvo svojega moštva, a mu je Cillessen po prodoru pred vrata strel z levico obranil.

Barçi je vseeno uspelo povesti v 36. minuti, ko je nizozemski reprezentančni vratar najprej ustavil prosti strel Messiju, nato pa nezanesljivo skušal pobrati odbito žogo v nadaljevanju akcije daleč od svojega gola, kjer ga je prehitel Bartra in v sredini idealno našel Argentinca, slednji pa je z glavo uspel spraviti žogo mimo Ricarda van Rhijna, ki je zelo slabo posredoval na golovi črti.

Nekdanji član domačega kluba Luis Suarez ni igral kakšne posebej nepozabne tekme, bi pa lahko kmalu po začetku drugega polčasa zabil odločilni drugi gol, ko ga je pred Cillessena samega poslal Messi, Urugvajec pa je streljal točno v vratarja. Mladi poljski talent Arkadiusz Milik je kmalu po vstopu s klopi z glavo zatresel Barcelonino vratnico, vsakršne upe po povratku pa je pokopal drugi rumeni karton Joëlu Veltmanu v 71. minuti.

Messi je že čez pet minut dokončal delo in se na svoji 90. tekmi izenačil z Raulom, ki jih je v dresih Reala Madrida in Schalkeja 04 zbral kar 142. Kmalu po vstopu v igro je Pedro s strani v sredini idealno zaposlil Argentinca, ki je žogo le preusmeril ob daljšo vratnico za zgodovinski 71. zadetek v Ligi prvakov.