Premier League

Leicester še vedno piše zgodovino: Osvojen je prvi pokal FA

Uredništvo 15. maj 2021 13 Komentiraj
Leicester City je osvojil pokal FA! (foto: Getty Images)
Pet let po senzacionalni osvojitvi naslova angleškega prvaka je Leicester City osvojil še najstarejšo nogometno lovoriko na svetu.
Najstarejša lovorika v nogometnem svetu (pokal FA) je danes dobila lastnika, ki je ni osvojil še nikoli doslej. Sobotni finale na Wembleyju je osrečil Leicester City, ki je uspel premagati finalista elitne lige prvakov Chelsea!

Edini gol na tekmi je v 63. minuti po podaji Luka Thomasa dosegel Youri Tielemans

Chelsea se je boril, streljal, vendar lovorike proti ekipi, ki jo vodi Brendan Rodgers, danes ni osvojil.

Leicester City je tako postal 44. klub, ki je osvojil pokal FA. Prvič po letu 2013, ko je to lovoriko osvojil Wigan, pa se je zgodilo, da je v tem tekmovanju slavil nekdo, ki te trofeje v svojih vitrinah še nima.

Leicester City je klub, ki je star že 137 let, doslej pa je izgubil v štirih finalih pokala FA.