Premier League

Leicester City je sijajno sezono dopolnil s finalom FA pokala

Uredništvo 18. april 2021 8 Komentiraj
Hakim Ziyech je Chelsea odpeljal v finale FA pokala. (foto: Uradni Twitter profil kluba/zveze)
Leicester City je z zadetkom Kelechija Iheanacha premagal Southampton in se prvič po letu 1969 uvrstil v veliki finale FA pokala. Za lovoriko se bo pomeril s Chelseajem.
Imamo prvega finalista angleškega FA pokala za sezono 2020/21! Chelsea je z zadetkom Hakima Ziyecha zasluženo premagal Manchester City, ki je glede na četrtfinalno tekmo lige prvakov proti Dortmund opravil kar osem sprememb  v začetni enajsterici. Chelsea se je že četrtič v zadnjih petih letih uvrstil v finale, na drugi strani pa so ugasnile sanje Cityja, da bi sezono sklenil kot še nihče pred njim – s štirikratno krono.

Chelsea se je do zmage dokopal v 55. minuti, ko sta gol zrežirala dva izmed bolj kritiziranih novincev v moštvu. Po podaji Tima Wernerja je zadel Hakim Ziyech, ki je pred tem dosegel še en zadetek, a je bil ta razveljavljen zaradi prepovedanega položaja.

Izpad v FA pokalu je narisal majhen črn madež v sicer popolni sezoni Cityja, morda pa bo Pepa Guardiolo še nekoliko bolj skrbelo zdravstveno stanje Kevina de Bruyneja, ki je v drugem polčasu odšepal z igrišča.