
Marcus Rashford (foto: Getty Images)
Marcus Rashford pri Barceloni igra dobro. Je bilo krivo samo okolje pri Manchester Unitedu? Tako pravi angleški napadalec.
Angleški krilni napadalec Marcus Rashford je bil zadnja leta pri Manchester Unitedu bleda senca zvezdnika, ki je bil včasih pravi talisman ekipe in prav verjetno med navijači tudi najbolj priljubljen igralec v klubu. Potem pa se je povsem izgubil, toda letos poleti je 'zadel na lotu'. Kljub obupni formi je dočakal prestop v šampionsko ekipo Barcelone.
Hitro je zopet našel motivacijo in pri Kataloncih zdaj kar naenkrat igra zelo dobro. Pravi, da je bilo krivo okolje pri njegovem matičnem klubu.
"Mislim, da sem bil zelo, zelo dolgo časa v nestanovitnem okolju, zato je bilo težje redno igrati v dobri formi. To si želim dodati svoji igri - konstantnost. Trudim se to doseči in želim biti na svoji najboljši ravni, ne le včasih, pač pa čim pogosteje," je nedavno izjavil 27-letni krilni napadalec.
S temi besedami angleških nogometnih krogov ni prepričal. Legendarni branilec Liverpoola Steve Nicol, svetovni prvak Frank Leboeuf in druščina, ki komentira aktualne nogometne zadeve za ESPN, je bila do Rashforda precej kritična. Praktično v en glas so dejali, da bi moral biti tiho, se zahvaliti višji sili, da je prišel v Barcelono in prevzeti odgovornost.
"Izjava? Vse, kar je povedal, je to, da on ni bil ničesar kriv! Moral bi prevzeti odgovornost, on pa krivi vse drugo in to ni prav. Lahko bi sam kaj naredil, da bi bil bolj konstantno v dobri formi. Klima okoli Manchester Uniteda je prav obupna, toda igralec bi moral znati takšne stvari izklopiti in se osredotočiti na delo. To je pravi ekipni igralec," pravi Nicol.
Craig Burley se strinja: "Dobra forma pride z dobrim delom. Je vsak dan trdo delal na treningih, da bi bilo bolje? Ni. Je med tekmami pridno pomagal v obrambi, izvajal pritisk na nasprotnike? Ne glede na trenerje. Je prispeval vsaj to? Ni. Nimaš vpliva na klub, imaš pa ga na svoj odnos."
Leboeuf je dodal: "Na začetku je bil tudi pri Aston Villi v 'super okolju' in zelo dobro začel, toda potem je tudi tam sledil strm padec v formi."
Melchiot: "Zakaj mu gre dobro pri Barceloni? Ker se trudi."