25.11.2014, ob 18:00 | Štadion: Stadion Lužniki | Sodnik: Felix Brych (NEM)
Rezultati 5. kroga

Ledena klofuta tudi Romi

Uredništvo 25. november 2014 0 Komentiraj
(foto: splet)
Roma je v Moskvi zapravila veliko priložnost, da bi z nogo in pol en krog pred koncem skupinskega dela že stopila v osmino finala (1:1). CSKA (in Manchester City) rešil Vasilij Berezucki.
Moskovski CSKA je pred praznimi tribunami ponovil vajo in po Manchester Cityju remiziral še z AS Romo. Hud udarec Italijanom je v izdihljajih tekme zadal Vasilij Berezucki, potem ko je gostujoči kapetan Francesco Totti še drugič letos podrl rekord za najstarejšega strelca v zgodovini Lige prvakov in Romo pred koncem prvega polčasa popeljal v vodstvo.

CSKA se je z golom branilca Berezuckega rešil zgodnjega izpada in pripravil tudi vročo tekmo v Rimu, kjer se bosta City in Roma decembra očitno udarila za napredovanje. CSKA je tokrat začel mnogo bolje kot je to storil na uvodnem obračunu na Olimpicu, kjer je Roma že po 20 minutah vodila s 3:0.

Prav zaradi izgredov na rimskem olimpijskem stadionu so Moskovčani tudi to tekmo igrali pred praznimi tribunami, v ledenih razmerah pa bi Roma lahko že pred Tottijevim golom povedla, ko je Alessandro Florenzi namesto podaje samemu Ademu Ljajiću sebično zaključil eno od akcij.

Pet minut pred polčasom je prvi strelec domačih Seydou Doumbia pobegnil obrambi Rimljanom, toda Morgan De Sanctis ga je lepo pričakal in ohranil mrežo nedotaknjeno. Totti je nato le zadel za vodstvo, ko je v svojem slogu izvedel prosti strel in še malce popravil starostni strelski rekord tekmovanja.

Igor Akinfejev je CSKA obdržal v igri že v enem naslednjih napadov, ko je Florenzijev volej odbil v kot, Romo pa bi lahko na varnih 0:2 po uri igre oddaljil tudi Radja Nainggolan, toda po lepi individualni akciji je meril preslabo. Ob pritisku domačinov je imel lepo priložnost tudi Ljajić, ki pa je po podaji Juana Iturbeja zadel le nogo ruskega vratarja.

Zapravljivost je na koncu drago stala lani drugouvrščeno ekipo Serie A, ki se je v zadnjih minutah krčevito branila, nato pa je De Sanctisa s praktično zadnjim strelom na tekmi premagal Berezucki, čigar podaja je brez dotika končala v mreži. CSKA mora na gostovanju v Münchnu čakati na novice iz Rima, kjer Roma ne sme doseči boljšega rezultata, da bi lahko Rusi še upali na šokantno napredovanje.