Lahko si oddahnejo, Ox je nazaj in močnejši kot kadarkoli!

Uredništvo 24. oktober 2019 3 Komentiraj
Alex Oxlade-Chamberlain se je po letu in pol vrnil z dvema goloma. (foto: pigac.si)
Zvezdnik angleškega velikana zaradi težke in dolgotrajne poškodbe zelo dolgo ni okusil slasti nogometa na najvišji ravni. Zdaj je napočil čas vrnitve in priložnost je zgrabil z obema rokama.
Liverpool je na tekmi Lige prvakov v sklopu skupinskega dela s 4:1 ugnal Genk. Gostovanje v Belgiji je, skupaj z ugodnim razpletom tekme Salzburg – Napoli, poskrbelo, da so Redsi povsem na pragu uvrstitve v nadaljevanje tekmovanja.

Za veselje v taboru Rdečih pa je poskrbela tudi vrnitev Alexa Oxlada-Chamberlaina. Zanj je bil to prvi nastop v udarni postavi na tekmi Lige prvakov po 18 mesecih. Razlog je tičal v dolgotrajni in zahtevni poškodbi.

Da je to njegov večer, je bilo jasno po nekaj minutah, ko je Ox prispeval prvi zadetek na tekmi. V drugem polčasu je postregel še z mojstrovino, ki je zapečatila usodo Belgijcev, Liverpool pa spravila na prag treh točk in blesteče zmage.

Za Oxlada-Chamberlaina sta bila to prva zadetka v elitnem evropskem tekmovanju po mesecu aprilu 2018. Prvi je padel že po minuti in 50 sekundah, kar je četrti najhitrejši gol Liverpoola v tekmovanju.

Mladenič je nazadnje dvakrat na isti tekmi zadel oktobra 2016, ko je igral za Arsenal, dvakrat pa je mrežo zatresel v sklopu Angleškega ligaškega pokala proti Readingu.