11.5.2019, ob 15:20 | Štadion: Stadion Matija Gubec | Gledalcev: 250 | Sodnik: Glažar Roman

Uredništvo 11. maj 2019 2 Komentiraj
Mura je visoko slavila v Krškem. (foto: pigac.si)
Mura je v gosteh visoko porazila zadnje uvrščeno Krško, ki je štiri kroge pred koncem sezone v tako rekoč izgubljenem položaju. Prekmurci krepijo svoje možnosti za uvrstitev v Evropo.

Nogometaši Mure so danes gostovali pri zadnje uvrščenem Krškem in z visoko zmago prekinili serijo štirih zaporednih tekem, na katerih niso uspeli zmagati. Mura je s tem skočila na četrto mesto, ki zagotavlja evropski nogomet, Krčani pa so štiri kroge pred koncem sezone obtičali v slepi ulici, saj za deveto uvrščeno Gorico še naprej zaostajajo kar za devet točk.

Mura je povedla v 25. minuti, ko je po kotu svojo lastno mrežo zatresel Luka Volarič. Mura je bila že do vodilnega zadetka precej nevarnejša, saj so domači nogometaši med drugim žogo izbijali tudi pred golovo črto. Po zadetku sta sledili še priložnosti Luke Šušnjare in Nina Kouterja, Krško pa je v prvem polčasu zapretilo dvakrat in sicer prvič že v prvi minuti preko Anteja Vukušića in drugič v 20. minuti, ko je bil nevaren Luka Vekič.

Kmalu po začetku drugega polčasa je bil zmagovalec odločen, ko je domači vratar Frelih najprej ubranil strel Luke Bobičanca, odbito žogo pa je v mrežo pospravil Rok Sirk, ki je dosegel že svoj petnajsti zadetek v sezoni. Sedem minut pred koncem tekme je Mura zmago potrdila s tretjim zadetkom, ki ga je z glavo dosegel Nik Lorbek.