SLO | SRB | ENG
16.4.2016, ob 16:55 | Štadion: Športni park v Domžalah | Gledalcev: 2.500 | Sodnik: Dejan Balažić
Domžale 0:1 Olimpija
0 : 1 69' Rok Kronaveter
30. krog - vsi rezultati

"Krona" veter v jadra Olimpije

Uredništvo 16. april 2016 22 Komentiraj
Rok Kronaveter je bil edini strelec v Domžalah, kjer je Olimpija slavila brez trenerja Marka Nikolića (0:1). Blessing Eleke iz igre s poškodbo mišice, naskok pred Mariborom zdaj pet točk.
Olimpija na štirih zaporednih tekmah ni znala streti domžalskega oreha, toda v športnem parku ob Kamniški Bistrici, kjer je vedno dosegala dobre rezultate, je v ključnem trenutku sezone prišla do vseh treh točk. Na izenačeni in vetrovni tekmi je odločil zadetek Roka Kronavetra po podaji iz kota, a zeleno-beli na prvi preizkušnji brez suspendiranega trenerja Marka Nikolića spet niso imeli preveč razlogov za veselje. Poškodoval se je namreč najdražji napadalec Blessing Eleke, ki se je na začetku drugega polčasa prijel za zadnjo stegensko mišico in morda že končal sezono.

Domači trener Luka Elsner je ekipo sestavil brez kaznovanega Žana Majerja ter poškodovanih Slobodana Vuka in Marka Alvirja, medtem ko je Radoje Smiljanić, ki je bil skozi vseh 90 minut na vezi z Nikolićem, postavil ekipo brez suspendiranega kapetana Darijana Matića ter nekdanjega člana Domžal Nejca Vidmarja, ki je bil na tekmi z dolgoletnimi delodajalci zgolj v vlogi opazovalca.

In precej hitro bi lahko Vidmar, ki gola v prvenstvu kot član Olimpije še ni dobil, videl nov zadetek v mreži zeleno-belih, toda Aleksander Šeliga je v 12. minuti srečno "preživel" poskus Antonia Manceja. Ta je po predložku s strani povsem neoviran čudno streljal s prsmi, zato nekdanji reprezentant Slovenije ni imel težkega dela. Nemočen bi bil že v naslednji akciji, po kateri mu je žogo z glavo nerodno vračal Nemanja Mitrović, okroglo usnje pa se je na olajšanje v "zmajskem" taboru odkotalilo mimo praznih vrat. Šeliga je moral v najboljših minutah Domžal na tekmi še enkrat ustaviti Mancejev močen strel z desne, Olimpija pa je šele nato odgovorila.

Po visoki žogi je Miroslav Radović z glavo zadel Gabra Dobrovoljca v zgornji del roke, toda glavni sodnik Dejan Balažič ni zapiskal. Axel Maraval je imel vedno več dela in v 36. minuti je preprečil podajo v sredino po akciji Mihe Zajca, sicer bi imel lepo priložnost spet precej zadržani Eleke. Dejan Kelhar je minuto kasneje uspel s tveganim štartom nad Juninhom, ki je pobegnil, a mu je še en nekdanji slovenski reprezentant kot zadnji branilec izbil čisto žogo tik pred strelom. Šeliga je v eni zadnjh akcij zrušil Matica Črnica v svojem kazenskem prostoru, toda tudi on zadel žogo, medtem ko je imel najboljši posameznik rumenih v letošnji sezoni kar nekaj težav s poškodbo do svoje menjave po dobrh 15 minutah drugega polčasa.

Olimpija je na drugi strani v 52. minuti izgubila Elekeja, ki se je ob prodoru po desnem boku prijel za zadnjo stegensko mišico in ni mogel nadaljevati s tekmo. Toda prihod Juliusa Wobaya se je izkazal za dobitno potezo gostov, ki so najprej v 55. minuti zagrozili s poskusom Ricarda Alvesa. Portugalec je prodiral in nato ustrelil v zunanji del mreže. Maraval je v 64. minuti le pogledal strel Wobaya, ki je meril po lepi akciji Radovića z roba kazenskega prostrora. Elsner se je odzval in v 68. minuti namenil debi Filipu Jankoviću, Olimpija pa je kmalu povedal.

Najprej je po prostem strelu Kronavetra vratnico z nekaj metrov zadel Kelhar v vratnico, po kotu Wobaya, ki je sledil, pa je Kronaveter žogo pospravil v mrežo mimo Maravala in Dejana Trajkovskega, ki je poskušal pomagati na črti. Nekaj vroče krvi med igralci je na površje privrelo po visoki žogi in dvoboju Mitrovića ter Manceja, ki je slovenskega branilca grdo udaril, a jo odnesel brez kazni. Mance je bil vseeno najnevarnejši pri domačih, njegov strel z levico z roba kazenskega prostora pa je za kakšen meter poletel prek gola Šelige.

Dve minuti pred iztekom rednega dela tekme si je Senad Jarović lepo ustavil žogo na 16 metrih in prišel mimo Kelharja, ki ga je zadel s kolenom, a Balažič ni zapiskal. Zajc je tik pred odhodom iz igre, klop Olimpije je Šempetrčana v 90. minuti zamenjala z Martinom Mimounom, dobil rumeni karton in ostal brez naslednje tekme s Krškim. Mimoun je s soigralci v končnici tekme brez večjih pretresov pomagal ubraniti velike tri točke in prvo zmago po dveh zaporednih remijih.