28.11.2015, ob 15:30 | Štadion: Mestni stadion ob jezeru | Gledalcev: 350 | Sodnik: Alen Borošak
Rudar 1:1 Krka
Mate Eterović (11m) 16' 1 : 0
1 : 1 32' Nana Welbeck (11m)
Rezultati 19. kroga

Krka z Vučkićem na golu do točke

Uredništvo 28. november 2015 1 Komentiraj
Luka Prašnikar je imel v zaključku tekme na nogi tri točke, ki jih je "knapom" vzel gostujoči vratar Miodrag Mitrović (1:1). Ta je moral v eni zadnjih akcij pod prho, v gol pa je moral Alen Vučkić.
Niz porazov obeh ekip se je končal, velenjski Rudar je sicer prekinil daljšega, ki se je vlekel že tri tekme, Krka pa je po dveh "ničlah" prišla do točke, s katero se je ohranila hrbtu "knapov", zaradi remija v Krškem pa tudi ostala na precej varni razdalji do zadnjeuvrščenih ekip. Koper jima lahko na večerni tekmi z Domžalami sicer pobegne na točko ali tri razlike.

Rudar je po rezerviranem začetku z obeh strani povedel v 16. minuti, ko je Jamilu Collins zaradi igre z roko zakrivil najstrožjo kazen, mimo Miodraga Mitrovića pa jo je zanesljivo poslal Mate Eterović. Slabih deset minut kasneje bi lahko Rudar prednost podvojil, če bi Amer Krcić malce bolj natančno meril z glavo z ugodnega položaja.

Do tedaj precej nenevarni gostje so v 32. minuti nenadoma izenačili, spet je šlo za igro z roko v kazenskem prostoru, Nana Welbeck pa po zgrešeni enajstmetrovki Josipa Fučka proti Mariboru tokrat veliko zanesljivejši izvajalec. V drugem polčasu so v 56. minuti gostje prek Filipa Dangubića spet zapretili, Dangubić je meril z roba kazenskega prostora, a se je izkazal Matej Radan. Radan je že v naslednji akciji spet zelo zbrano ustavil Dangubića, nato pa se je igra zvodenela.

Klemen Bolha je predramil gledalce v 76. minuti, ko je prišel do strela po poskusu Damjana Trifkovića s standardne situacije, a je bil Mitrović na mestu. V zaključku tekme je imel veliko priložnost tudi Luka Prašnikar, ki ga je po pobegu pred vrata Mitrović s prisebnim izletom pravočasno zaprl in preprečil najhujše. V zadnjih sekundah je Mitrović dobil tudi direkten rdeči karton, potem ko je izven svojega kazenskega prostora ztušil Eterovića in morda preprečil zmagoviti zadetek Velenjčanom.

Ker so že opravili vse tri menjave, so morali Dolenjci na gol postaviti kar branilca Alena Vućkića, ki pa si je oddahnil, saj je Denis Grbić meril mimo vrat. V slogu Jana Kollerja izpred več let, ko je mitski češki napadalec branil nekaj minut za Dortmund proti Bayernu, je Vučkić v samem zaključku tekme ubranil poskus Bolhe in bil junak svojega moštva ob osvojeni točki.