SLO | SRB
26.11.2022, ob 14:00 | Štadion: Education City Stadium | Gledalcev: 44.259 | Sodnik: Wilton Pereira Sampaio (BRA)
Poljska 2:0 Savdska Arabija
Piotr Zielinski 39' 1 : 0
Robert Lewandowski 82' 2 : 0
2. krog - vsi rezultati

Krila Savdske Arabije so prerezana: Lewandowski je prvič zabil na svetovnih prvenstvih!

Uredništvo 26. november 2022 0 Komentiraj
Poljaki so danes z dobro ekipno predstavo prigarali zmago nad Savdsko Arabijo. (foto: Getty Images)
Savdska Arabija je po zmagi nad Argentino letela visoko in tudi proti Poljakom prikazala dobro partijo, toda Robert Lewandowski je danes zadeve vzel v svoje roke.
Poljaki so danes iskali prvo zmago na svetovnem prvenstvu v Katarju, pomerili so se proti Savdski Arabiji, ki je v prvem krogu skupinskega dela šokirala nogometno javnost in porazila Argentino z Lionelom Messijem na čelu. Hkrati je bila to nova priložnost za Roberta Lewandowskega, da doseže svoj 1. gol na mundialu.

Tekma se je pričela v visokem ritmu, obe ekipi sta skušali igrati agresivno in napadalno. Pospremili smo nekaj zgodnjih prekrškov in blokiranih strelov. V 13. minuti je nevarno sprožil vezist Mohammed Kanno po lepi akciji Savdske Arabije, z dobro obrambo se je izkazal Wojciech Szczęsny. Savdijci so postajali vse bolj nevarni.

Še pred 20. minuto so porumeneli trije Poljaki, ki so bili pregrobi v štartih.

Najlepšo priložnost smo videli v 39. minuti, Poljaki so se veselili vodstva. Odigrali so hitro akcijo, v kazenskem prostoru pa se je s podajo izkazal Lewandowski, ki je zaposlil Piotra Zielinskega, ta pa je z bližine potem z močnim strelom zabil za 1:0. Pred iztekom polčasa se je sreča nasmehnila Savdski Arabiji, dosojena je bila enajstmetrovka.

Toda Szczęsny je s sijajno obrambo preprečil veselje Al Dawsariju in poskrbel, da so se Poljaki na odmor odpravili ob vodstvu z 1:0!

Savdijci so tudi v drugi polčas krenili motivirano. V 55. minuti so zakuhali veliko zmedo v poljskem kazenskem prostoru, toda Szczęsny je bil danes v fantastični formi in tudi tokrat je bil na pravem mestu. Pet minut kasneje je bila obrambna vrsta Poljske zopet izigrana, toda Feras je streljal prek vrat. V 63. minuti so Poljaki stresli prečko.

Minuto za tem je Lewandowski stresel vratnico. Spremljali smo zelo napeto dogajanje na obeh koncih zelenice. V 77. minuti so Savdijci zapravili novo lepo priložnost. Iz ugodnega položaja je streljal vezist Al Malki, toda ni bil dovolj natančen.

V 82. minuti je Lewandowski zabil svoj 1. zadetek na svetovnih prvenstvih

Napadalec Barcelone je igralcu Savdske Arabije lepo odvzel žogo in potem tudi zelo lepo zaključil za 2:0 ter potrdil zmago za Poljsko.