SLO | SRB | ENG

Pokal Pivovarne Union

Koper je imel sicer več od igre, toda po enajstmetrovkah se je v polfinale pokala uvrstila Mura!

Uredništvo 3. april 2024 0 Komentiraj
Mura (foto: pigac.si)
Tudi Mura bo letos igrala v polfinalu slovenskega pokala in tako še ohranja možnosti za uvrstitev v evropski pokal. Koprčani bodo obžalovali predvsem prvi polčas.

Za mesto v polfinalu slovenskega pokala sta se na Bonifiki pomerila prvoligaša Koper in Mura. Prvi polčas je minil brez zadetkov. Koper je imel v prvem delu več od igre, na drugi strani je Mura zelo razočarala, ni si pripravila nobene nevarnejše situacije pred vrati kanarčkov. Izpostaviti gre sicer predstavo Klemna Mihelaka, ki je odlično branil za Muro.

V nadaljevanju je domača ekipa zasluženo povedla z golom spretnega veterana Nika Omladiča, zadel je v 76. minuti za vodstvo z 1:0.

Prednost je trajala manj kot deset minut, Mura je izenačila v 84. minuti. Po predložku iz kota je prišlo do fliperja v kazenskem prostoru, kjer je po nekaj odbitkih do žoge prišel Sadriu in z bližine žogo še potisnil mrežo. Sledila sta še dva podaljška.

Pretirano zanimivih priložnosti ni bilo. Jelenič je bil v dobrem položaju za Koper po podaji iz kota, toda bil je že v padcu, ko je z glavo nekako še udaril z bližine - toda meril previsoko. Po podaljških je bil rezultat še vedno 1:1, polfinalista pokala pivovarne Union so nocoj odločile šele enajstmetrovke. Žreb je določil, da so prvi izvajali igralci Kopra.

Koprivec je obranil strel drugemu izvajalcu Mure Kurtoviću. Na drugi strani je četrti izvajalec Kopra Pabai zadel prečko. Potem je še njegov soigralec Lauš zapravil svoj udarec, ko je sprožil premočno, Trontelj pa je potem zadel za Muro!

Prvoligaš iz Murske Sobote se je po enajstmetrovkah uvrstil v polfinale slovenskega pokala!