Koper izkoristil krizo Radomelj

Uredništvo 21. avgust 2016 2 Komentiraj
Radomljani so na prvi ligaški preizkušnji z novim trenerjem Janezom Žilnikom klonili v Kopru, kjer so domači dobili tudi tretji obračun na domači zelenici v tej sezoni.
Koprčani so niz zmag na domačem terenu podaljšali na tri prvenstvene tekme v tej sezoni. Tokrat so Primorci zanesljivo in povsem zasluženo premagali Radomljane, ki kot edini v ligi še niso zmagali in so na zadnjem mestu v ligi. Koprčani so tekmo odlično začeli in povedli že v četrti minuti, ko je po kotu in odbiti žogi z dobrih 20 metrov zadel Jan Andrejašič, ki je zadel spodnji desni kot vrat gostov.

Z izjemo nekaj minut so Primorci ves časa narekovali ritem in prihajali do (pol)priložnosti. Najlepši so zapravili v 34. minuti, ko so zadeli vratnico, zatem pa je Ruben Belima še zgrešil cilj iz ugodnega položaja. V 41. minuti pa so povedli z 2:0, potem ko je prav po Belimovi podaji zadel Zlatan Muslimović. V uvodu drugega polčasa so Koprčani še povišali prednost, Matej Pučko je prodrl proti robu kazenskega prostora, prišel do strela in zadel desni spodnji kot vrat gostov.

Tudi pozneje je bila na igrišču bolj aktivna koprska ekipa, ki je zlahka nadzorovala potek tekme, na trenutke tudi pritiskala proti kazenskemu prostoru gostov, a je ostalo pri 3:0. Koprčani bodo v 7. krogu v soboto gostovali v Ljubljani, Radomljani pa bodo dan prej gostili Krško.