SLO | SRB | ENG
26.11.2023, ob 17:30 | Štadion: Športni park NK Aluminij | Gledalcev: 300 | Sodnik: Božo Kondić
3. krog - vsi rezultati

Koper brez Zorana Zeljkovića ni suveren: Primorci so vknjižili drugi zaporedni poraz v Prvi ligi

Uredništvo 26. november 2023 0 Komentiraj
Aluminij je nocoj osvojil zelo pomembne tri točke na obračunu proti Kopru. (foto: Uradni facebook profil kluba)
Kako dolgo bo Safet Hadžić še trener Kopra? Kanarčki zgubljajo stik s vrhom prvenstvene lestvice, nocoj so premoč priznali Aluminiju, ki zaseda predzadnje mesto v Prvi ligi Telemach.

Favorizirani Koper je nocoj gostoval pri Aluminiju. Prvi polčas je ponudil preobrat in kar tri zadetke, ob odmoru so bili boljše volje v domačem taboru. Gostje so na začetku zapravili zelo lepo priložnost, ko je Bede Osuji v dobrem položaju slabo nameril, v 14. minuti pa so kanarčki vendarle povedli. Pavlović je poslal zelo oster predložek v sredino, z bližine pa je veteran Omladič z glavo zadel za 1:0.

Vodstvo Kopra ni trajalo prav dolgo. Že v 22. minuti je Aluminij izenačil po zmedi v obrambi Kopra, pred vrati je do žoge prišel Matić in jo pospravil v mrežo za 1:1! Gol je Kidričanom dal nov zagon in vsega šest minut kasneje so se veselili preobrata. Jovanović je poslal predložek, Schaubach je z glavo podaljšal do Tina Martića, ta pa je pred vrati podstavil nogo in poskrbel za vodstvo z 2:1.

V nadaljevanju je Koper zaigral bolj napadalno. Blizu zadetku so bili gostje v 65. minuti, ko je Osuji udaril z razdalje in presenetil Petka med vratnicama Aluminija, toda žoga je za las zgrešila tarčo. Potem pa je v 78. minuti padel nov gol in pokopal upe Kopra po ugodnem rezultatu. Po podaji iz kota je v kazenskem prostoru zadel Schaubach, dosegel je svoj prvi gol v Prvi ligi in povišal že na 3:1.

Toda Koper ni obupal. Že štiri minute kasneje je namreč znižal na 3:2, pod zadetek se je podpisal Palčič, ki se je izkazal z dobrim strelom v kazenskem prostoru Aluminija. Zdaj so tudi gostje dobili nov zagon, toda še niso uspeli še enkrat premagati mladega domačega vratarja Petka. Pomembna zmaga za Aluminij, ki še ohranja stik z mesti na sredini lestvice. Drugi zaporedni poraz za Koper.