SLO | SRB | ENG

Mednarodni nogomet

Konec lepe kariere: Poslovil se je Nani, dolgoletni zvezdnik Manchester Uniteda in evropski prvak s Portugalsko

Uredništvo 8. december 2024 2 Komentiraj
Luís Carlos Almeida da Cunha - Nani (foto: Getty Images)
Priljubljeni portugalski krilni napadalec je nogometne čevlje na klin obesil pri svojem lokalnem prvoligašu, za seboj pa ima zelo lepo kariero na najvišjem nivoju v Evropi.

Portugalski krilni napadalec Nani je sprejel odločitev o koncu bogate kariere na zelenicah. Nedavno je dopolnil 38 let starosti, nazadnje pa je nastopal za domači kllub Estrela Amadora v portugalski prvi ligi. Najbolj plodno obdobje je pred leti preživel pri Manchester Unitedu, kjer je zbral 230 nastopov in prispeval 41 zadetkov ter 70 asistenc.

Štirikrat je pri rdečih vragih osvojil Premier League, dvakrat ligaški pokal, po enkrat pa ligo prvakov in klubsko svetovno prvenstvo.

Nani se je mudil tudi pri Sportingu, Valencii, Laziu, Fenerbahčeju, Orlando Cityju, Venezii, Melbourne Victoryju in Adami Demirspor. Dolga leta je zastopal člansko izbrano vrsto Portugalske (kar 112 nastopov), s katero je leta 2016 postal tudi evropski prvak.

"Prišel je čas, da se poslovim. Odločil sem se za konec kariere na zelenicah. Bila je neverjetna pot in želim se zahvaliti vsem, ki so mi pomagali in me podpirali pri vseh vzponih ter padcih v karieri, ki je trajala več kot 20 let in mi pričarala nešteto nepozabnih spominov. Zdaj je čas, da obrnem nov list in se osredotočim na nove cilje in sanje."

Luís Carlos Almeida da Cunha - Nani se je od nogometa poslovil s sporočilom v obliki videoposnetka, ki ga prilagamo v spodnji povezavi.

 
 

 

 

KOMENTARJI

2
Loko
8.12.2024, 23:55
Nepomembno.
Odgovori Prijavi komentar
0
2
brihta
9.12.2024, 08:24
- Odgovor na komentar osebe Loko Poglej komentar
No ja, v osmih letih je 4x osvojil preimer ligo! Kar velika številka glede na to, da že 10 let gledamo vrhunski liverpool z vrhinskima trenerjema pa vam je to uspelo 1x!!
Odgovori Prijavi komentar
2
0

ODGOVORI NA KOMENTAR

PREKLIČI
OBJAVI

UREDI KOMENTAR

PREKLIČI
Shrani

Zadnji komentarji


1

Simon Rožman je v Osijek pripeljal kondicijskega trenerja, ki je sodeloval na Ironmanu

piksi
27.3.2025, 15:46
Človek nateguje klube po Balkanu , zaradi ene uspešne epizode v Domžalah, kako lahko je biti Simon Rožman, človek si bo z odpravninami ustvaril lepo prihodnost

2

Hansi Flick ne bo tvegal: Raphinha ne bo igral proti Osasuni, Nemec bo improviziral tudi v obrambni vrsti

Kocka_Mraza
27.3.2025, 10:56
Tukaj ima Real veliko prednost saj nima niti enega igralca ki igra za špansko reprezentanco, ter smešnega Rodciga, ki ni vreden niti 10 minut za brazilijo kaj šele za Real

5

Doživljenjska prepoved vstopa za navijače Rangersa, ki so razobesili transparent s sporočilom: 'Držite woke ideologijo stran od Evrope'

fredperry
26.3.2025, 20:21
Bravo navijači Rangersov, tak hlapčevski klub ne bi niti povohal več, sram naj jih bo, opranoglavci populistični . Se pridružujem vsem nad mano, SVOBODA govora za VSE . V ekipi pa ne vem če imajo še 5 Škotov, toliko o škotskem klubu, mi pa temu s svetlobno hitrostjo sledimo , nacionalne države Evrope želijo zradirati z načrtnim naseljevanjem tujcev ki so vsi po vrsti nesposobni in neželjni asimilacije in nacionalističnih ter versko fanatičnih nazorov . Že pri nas vidimo, drugo , tretjo generacijo priseljencev ki raje oblečejo bosanski dres kot slovenskega , čeprav so v Bosni 10 dni na leto na obisku pri babicah, veliki bosanci .

Poudarjeno

Zagotovo bi Marcela Ratnika priporočil Crveni zvezdi. Mlad je, kvaliteten. Prepričan sem, da ga spremljajo in svetujem jim, da ga spremljajo še naprej. Ima tisto pravo držo in mirnost, kakršno je imel nekoč Marko Elsner, zna tudi dobro igrati, je t.i. build up branilec, ki so danes že na ravni vezistov. Res me spominja na Elsnerja. Njegov pristop do dela je super, za svoja leta ima že kar nekaj izkušenj ...več
Slaviša Stojanović
Bil sem četrti, praktično smo bili že v izločilnih bojih lige prvakov. Na koncu so bili deseti. Ne pravim, da sem storil vse prav, ampak rezultati so dokazali, da sem imel prav, predsednik kluba pa ne. V Napoliju mi je bilo všeč vse, od mesta, navijačev, do ekipe. Všeč mi ni bilo le vmešavanje predsednika. ...več
Rudi Garcia o Aureliu De Laurentiisu
Škoda je tiste poškodbe, ki sem jo staknil pri Olimpiji. Imel sem opcije in to kar lepe, Olimpija me sicer ni želela pustiti na Ciper in v podobne lige. Torino je bil skorajda 'done deal', potem pa mi je počila tetiva. Ampak v življenju je vse za nekaj dobro. Ne vem, mogoče sem pa zato ostal normalen, sem družinski človek, rad imam nogomet, cenim zdravje. ...več
Nemanja Mitrović

Anketa

Kdo bo sezono v prvi ligi končal kot prvak?

Vseh glasov: 4108
Nogomania.com
Vse ostalo je nepomembno.

Portal www.nogomania.com je eden najbolj obiskanih spletnih portalov s športno vsebino pri nas.

Podaja dnevno sveže vsebine s sveta nogometa in je na spletu prisoten že od leta 2000.