SLO | SRB | ENG

Premier League

Konec ere: Eden od talismanov Manchester Cityja ne bo podaljšal svoje pogodbe

Uredništvo 12. april 2022 0 Komentiraj
Fernandinho je za City zbral 373 nastopov, osvojil 5 naslovov angleškega prvaka in 6 pokalnih lovorik. (foto: Getty Images)
Brazilski veteran je sporočil, da ima dovolj naporov, ki jih s seboj prinaša igranje nogometa na najvišji možni ravni. Po aktualni sezoni se namerava vrniti v domovino.
Oglasil se je izkušeni brazilski vezist Fernandinho in navijače Manchester Cityja obvestil o svoji nameri, da se poleti po devetih sezonah poslovi od angleškega velikana. Fernandinho je v zadnjih letih, predvsem odkar je ekipo prevzel Pep Guardiola, nedvomno postal eden najboljših vezistov v angleški Premier League in tudi eden najpomembnejših posameznikov ekipe z modre strani Manchestra.   
 
Pretehtala so njegova leta, prihodnji mesec bo namreč dopolnil že 37 let in na tej točki se Fernandinho zaveda, da se njegovo telo dandanes precej težko regenerira po hudih naporih na najvišjem nivoju nogometa. 
 
“Mislim, da ne bom ostal pri Cityju. Imamo sijajno ekipo, toda po devetih letih je napočil ta čas. Že v sezoni 2018-19 sem opazil, da se vse težje regeneriram po hudih naporih, ki jih od mene zahteva moja pozicija. Sem že precej v letih, toda vseeno sem dal vedno vse od sebe, da bi pomagal naši ekipi. Še naprej bi rad igral nogomet. Vrnil se bom domov v Brazilijo in se skupaj z družino odločil glede naslednjega koraka v svoji karieri.” 
 
Manchester City je Fernandinha v Anglijo pripeljal iz ukrajinskega Šahtarja, zanj so leta 2013 odšteli 40 milijonov odškodnine.  

KOMENTARJI

0
Ta novica še nima komentarjev.

ODGOVORI NA KOMENTAR

PREKLIČI
OBJAVI

UREDI KOMENTAR

PREKLIČI
Shrani

Zadnji komentarji


2

Na pomolu je senzacionalen preobrat: Florian Wirtz je zavrnil Bayern in izbral Liverpool!

BENZA
24.5.2025, 2:19
Ta pa pa ima luzersko mentaliteto. Zavrneš dva vrhunska kluba za to, da greš v polklub. Mislim, da real še ni rekel zadnje.

1

Nemci poročajo: Dogovori za poletni prestop Benjamina Šeška v Anglijo so že v polnem teku!

Kocka_Mraza
23.5.2025, 22:33
kje ste zdaj strahopetci ki podcenjujete Šeška?

3

Katastrofa na vseh frontah: United izgubil finale in že dan kasneje začel množično odpuščati zaposlene

siko
23.5.2025, 20:50
Upam, da ne bodo odpustili v glavnem čistilk, pralcev dresov, vzdrževalce igrišč in še koga od nižjega sloja, pač pa bi v prvi vrsti morali oditi tisti stručkoti, ki so kupovali igralce in zapravljali na stotine milijonov, nakupili pa so v glavnem "invalide", ki niso pokazali na igrišču popolnoma nič, vsi pa so bili kar bajno plačani za svoj fiasko!!!

Poudarjeno

Avstrijska liga je močna, prava zame, veseli pa me, da v njej vidno vlogo igrajo Slovenci, recimo Tomi Horvat, Jon Gorenc Stanković, Nik Prelec, pa tudi Benjamin Markuš, s katerim se bom srečal v finalu pokala. ...več
Erik Kojzek
To, kar je počel Vinicius Junior, je sramotno. Moral bi ga potegniti iz igre! Novi trener bo imel veliko dela, predvsem kar se miselnosti igralcev tiče. Tako kot nogomet igra Vinicius, tako se ne igra. Obrambo igra le z očmi, izogiba se teku nazaj, ne pokriva, ne pritiska. ...več
Alvaro Benito
Vem, da trenutna pravila zdaj veljajo že nekaj časa in da jih moramo sprejeti. Sem pa ravnokar govoril z Jamiejem Carragherjem in mu rekel: 'Kako lahko dosežeš tri gole v gosteh, pa nimaš nikakršne prednosti? Goli v gosteh so bili včasih izjemno pomembni. Zdaj pa je recimo Inter dosegel tri gole v gosteh, naslednjo tekmo pa začenja znova, z izidom 0:0. ...več
Thierry Henry

Anketa

Kdo bo sezono v prvi ligi končal kot prvak?

Vseh glasov: 5726
Nogomania.com
Vse ostalo je nepomembno.

Portal www.nogomania.com je eden najbolj obiskanih spletnih portalov s športno vsebino pri nas.

Podaja dnevno sveže vsebine s sveta nogometa in je na spletu prisoten že od leta 2000.