3.12.2020, ob 16:45 | Štadion: Stožice | Sodnik: Dragoslav Perić
Andrés Vombergar 68' 2 : 0
Rezultati 15. kroga

Končan je derbi: Olimpija je ohladila Maribor, Ivanović igra v svoji ligi

Uredništvo 3. december 2020 9 Komentiraj
Maribor ostaja prvi, a je Olimpija zdaj spet le za točko oddaljena od prvega mesta. Ljubljančani so v prvem polčasu pokazali precej boljšo igro, v drugem pa preživeli krizne trenutke in zmagali.
Olimpija je pred tekmo rivalom iz Maribora poklonila posebna spominska dresa (Maribora in Olimpije), darilo je direktorju Maribora Bojanu Banu izročil predsednik Olimpije Milan Mandarić.

Na samem igrišču so domači bolje začeli, že v prvi minuti se je pri strelu znašel Marin, precej z leve, Jug je žogo ujel. V osmi minuti nova nevarna situacija, daljšo akcijo je po podaji Vombergarja izjemno slabo zaključil Kvesić, ko je streljal čez gol. V 15. minuti je Jasmin Mešanović po podaji Repasa zaključil protinapad Maribora, Frelih je stekel iz gola, mu zaprl kot in ubranil strel. Maribor je čakal na protinapade, Olimpija pa je igrala in kreirala. Nagrada za to je sledila. Djordje Ivanović je najprej v 19. minuti stresel prečko (Jug je s konicami prstov pomagal žogi v prečko in v kot).

V 22. minuti pa je padel gol. Po podaji Caimacova je Ilija Martinović znova "izpadel" proti Ivanoviću, ki je zaobšel še Juga in zadel za 1:0. Olimpija je še napadala. Maribor je bil nevaren le še enkrat, preko Mešanovića, spet po protinapadu, toda napadalec iz BiH je žogo poslal pod oblake. Omeniti velja še eno lepo priložnost Ivanovića, v 35. minuti je s kakšnih 11 metrov streljal čez gol. V 42. minuti pa je lepo preigraval še Kvesić, osmešil Pihlerja (ali pa se je sam), vendar ni zaključil dovolj natančno.

Začetek drugega polčasa ni dal slutiti na popoln preobrat v razmerju moči. Prvi je udaril Ivanović, Olimpija pa se je nato ugasnila. Pomaknila se je nazaj, Maribor pa je stisnil. V 51. minuti je Rok Kronaveter z roba kazenskega prostora, s pozicije, ki mu zelo odgovarja, za las zgrešil gol. Frelih je imel v nadaljevanju nekaj dela, a so bili Mariborčani precej neučakani in Olimpije niso izigrali do konca. Streljali so iz prve priložnosti.

Olimpija je dihala na škrge in vprašanje, kaj bi se zgodilo, če v 68. minuti Andrejašič ne bi uspel priti do podaje v kazenski prostor. Primorec je z desne strani podal na drugo vratnico, tam je bil Ivanović, Jug je žogo odbil, a le do Andresa Vombergarja, ki je zadel za 2:0. Ta gol je spremenil situacijo in umiril nalet Maribora. Olimpija je lahko zadihala in preostanek igralnega časa preživela ter zadržala vodstvo.