Klopp: Videl sem veliko veselih obrazov pri Atleticu, a tole še ni končano

Uredništvo 19. februar 2020 3 Komentiraj
Jurgen Klopp je prepričan, da bo na Anfieldu povsem drugačna tekma kot je bila v Madridu. (foto: /)
Trener Liverpoola Jurgen Klopp je po porazu v Madridu skušal ohraniti čim bolj mirno kri, razkril pa je tudi zelo nenavaden razlog, zaradi katerega je ob polčasu zamenjal Sadia Maneja.
Jurgen Klopp je že skoraj pozabil, kako je izgubiti nogometno tekmo. Liverpool je nazadnje izgubil decembra v ligaškem pokalu proti Aston Villi, a je to poraz, ki obstaja zgolj na papirju, saj Klopp na omenjeni tekmi sploh ni vodil moštva, barve Liverpoola pa so zaradi nastopa na svetovnem klubskem prvenstvu predstavljali le mladinci. Zadnji pravi poraz Liverpoola tako sega v sredino septembra, ko je v gosteh z 0:2 izgubil proti Napoliju, včerajšnji večer v Madridu pa je znova dokazal, da so tekme lige prvakov vendarle nekaj povsem drugega kot serijsko zmagovanje v domačem prvenstvu.

Liverpool je izgubil z rezultatom, ki tradicionalno velja za precej neugodnega, trener moštva Jurgen Klopp pa je kljub temu ohranil povsem mirno kri in se že takoj po koncu obračun obrnil k povratni tekmi.

"Nimam težav z rezultatom. Tekma je bila ravno tako intenzivna, kolikor je morala biti. Nasprotnika smo postavili pod pritisk v zadnji tretjini, vendar pa nismo bili dovolj ostri. Imeli smo priložnosti, a ne dovolj. Ostati v igri na takšni tekmi je razvoj. Igrali smo že tekme v takšni atmosferi, malce izgubili fokus in dovolili nasprotniku, da doseže še drug gol. Nocoj ni bilo tako," je povedal Klopp.

"To je šele polčas. Zaostajamo z 0:1 in nismo se predali ob polčasu, zakaj bi se torej predajali zdaj, ko imamo tri tedne časa za pripravo na povratno tekmo. Še bolje pa je to, da bomo povratno tekmo igrali doma, na našem stadionu. To bo drugače in Atletico bo to čutil. Danes sem videl zelo veliko veselih obrazov ljudi iz Atletica. Razumem, zakaj je tako, saj je bila to velika zmaga, a ni še konec."

Klopp je že ob polčasu zamenjal Sadia Maneja, za to potezo pa se ni odločil zaradi poškodbe izvrstnega Senegalca, temveč zaradi bojazni, da bo izključen.

"Bilo me je strah, da bo njegov nasprotnik (Šime Vrsaljko – op.a) padel po tleh že če bo Sadio malo globlje zadihal. Nisem si želel takšne situacije in zato sem ga zamenjal," je povedal Klopp.