SLO | SRB | ENG
10.4.2024, ob 21:00 | Štadion: Parc des Princes | Gledalcev: 47.470 | Sodnik: Anthony Taylor (ANG)
Menjave

Kje je bil Mbappe? Barcelona na krilih Raphinhe in Christensena slavi veliko zmago

Uredništvo 10. april 2024 6 Komentiraj
Barcelona ima prednost pred domačo povratno tekmo! (foto: Getty Images)
Drugi polčas obračuna v francoski prestolnici med Paris Saint-Germainom in Barcelono je ponudil še štiri gole, Katalonci pa se domov vračajo z zmago.

Parižani so nocoj v četrtfinalu lige prvakov gostili Barcelono, v prvem polčasu so bili gostje boljši tekmec in se na odmor odpravili z zasluženo prednostjo 1:0. Edini zadetek je dosegel Brazilec Raphinha, zadel je po odbitku, ko je vratar Donnarumma izbil predložek Lamina Yamala, toda samo do krilnega napadalca. PSG pa še zdaleč ni blestel.

V nadaljevanju pa povsem nasprotna slika. PSG je dominiral že od začetka in v prvih petih minutah zabil dvakrat ter hitro preobrnil!

Najprej je Mbappe v 48. minuti oddal žogo v sredino, Araujo in Roberto pa sta jo zelo štorasto izbila samo do Dembeleja in nekdanji član Barcelone se je izkazal z močnim strelom, najprej pa je preigral še De Jonga in zadel je za 1:1.

V 51. minuti pa je bilo že 2:1. Akcija je tekla po levi, Ruiz je podal v kazenski prostor, tja pa je vtekel Vitinha in z natančnim strelom z desne strani premagal Ter Stegna za vodstvo Parižanov! Toda prednost je trajala samo deset minut – Barcelona se je vrnila. Spet je bil junak Raphinha, ki je zaključil po sijajnem predložku rezervista Pedrija. 2:2.

Barcelono je v 75. minuti rešila vratnica po strelu Dembeleja, na drugi strani pa so Katalonci minuto kasneje zabili za nov preobrat!

Gündogan je izvedel kot in poslal predložek v sredino, tam pa je najvišje skočil Christensen in z glavo zadel za vodstvo s 3:2. Danski branilec ravno danes praznuje 28 let. Parižani v zaklljučku niso več odgovorili, Mbappe je zapravil edino ugodno situacijo - Katalonci se domov vračajo z zmago!

6
cewap1899
10.4.2024, 22:59
Odlicna tekma za neutralne navijace, za mene osebno pa mi je kr drzala visok pulz 90min. Skoda za tistih 5min slabosti, ampak iskreno zadovoljni bi bli ze z remijem v gosteh, zmaga je le se bonus. Doma pa dokoncat vse skupaj. Raphinha odlicna tekma, Pedri je takoj pokazal kako pomemben je za nas, Cubarsi in Araujo spet zelo solidno. Dembeleja pa mislim in upam da bodo v barceloni pricakali zvizgi ob vsakem dotiku zoge. Tako proslavljati oba zadetka ga nisem videl nikoli pri Barci, mislim da bi lahko pokazal malo vec spostovanja do kluba ki je placeval njegove bolniske skoraj 5 let skupaj. Mbappe pa skoraj neviden danes, nisem pricakoval tega
4
2
10.4.2024, 23:04
Predvsem me veseli, da so končno pokazali malo jajc v Evropi in evo rezultat je tu. Raphinha danes MOM gladko.. Se je pa danes videlo, da top ekipe hitro kaznujejo padec koncentracije, ko so popapal 2 komada v 5 minutah. Doma dokončat delo, priznam so me presenetili, nisem pričakoval zmage v Parizu, potihem sem upal na remi.
3
2
tripsi
10.4.2024, 23:16
Sreča spremlja hrabre in danes je Barca pokazala dovolj karakterja za zmago. Sicer je imel PSG zrele priložnosti, ki bi lahko prelomile tekmo. Do povratne upam, da povratnike po poškodbah spravijo na višjo fizično pripravljenost, ker vezna linija izgleda popolnoma drugače, kadar igrajo Pedri, De Jong in Gundo. Na koncu bi si morda priložnost namesto Lewe zaslužila Guiu ali Roque. Vsekakor rezultat, ki je pozitivno presenetil in bo prepotrebna samozavest za naprej.
2
1
GrandMirsad
11.4.2024, 08:46
Je pa bil Donnarumma včeraj tudi "klasa za sebe." Če se sestavi do povratnega obračuna, bo Barci prekleto težko...
11.4.2024, 12:39
Ena najboljših prestav Barce zadnje leta, in končno je uspela barca z xavijem premagat težko kategornika. Sicer je še vse odprto, vemo da je barca zapravila tudi 4 gole prednosti že pred leti.
0
0

1

Xavi je zaveznika našel v svojemu kolegu iz trenerskih vrst: 'Problem Barcelone ni Xavi, temveč Real Madrid"

zuti77
27.5.2024, 14:11
Če bi bil problem Barcelone Real Madrid, je bil ravno Xavi tisti, ki jje uspel ta "problem" rešiti že lani, z državnim naslovom in zmago v finalu superpokala... proti Realu. Da je problem Barcelone Xavi, in ne Real Madrid, je pokazala zadnja sezona Xavija, ki je z okrepljeno ekipo, dosegel manj in ekipa prikazala precej opazno manjšo stabilnost, kljub temu, da je bil Real Madrid bolj oslabljen (poškodbe ključnih igralcev, so presekale njegov kader še bolj kot Barcelonin) od lanske sezone. Flores je predvsem butthurt, zato se je poistovetil z Xavijevo usodo, saj je istočasno zaključil tudi svojo (kratko) epizodo pri Sevilli.

1

Jim Ratcliffe ima problem: Oba njegova kluba sta se uvrstila v ligo Europa, v kateri ne moreta tekmovati istočasno

jonibravo
27.5.2024, 13:35
teoretično se lahko srečata tudi, če eden izmed njih začne v konferenčni ligi, kako je pa s tem?

1

Na vidiku je partnerstvo: Mladi talenti iz najboljše nogometne šole na Balkanu po novem v ljubljanskem klubu?

loty1825
27.5.2024, 13:30
Bedno. Dajmo razvijat nogometaše za Hrvate, namesto da bi domače fante, a ne.

1

Dolga pavza po kratki avanturi v Indiji je Amirju Derviševiču škodila, po grozni sezoni v Krki je ostal brez kluba

Gledalec
27.5.2024, 11:11
2. liga še ni odločena. Šibenik v zadnjem krogu zmaga pelje v 1.HNL.

Benjamin ima v Leipzigu odlično okolje za svoj razvoj in ima tudi veljavno pogodbo. V nogometu pa ni nič gotovo, to verjetno veste. Igre in 15 golov so zbudili zanimanje marsikaterega velikega kluba. V dosedanji Benjaminovi karieri smo vedno sprejemali odločitve na podlagi tega, kaj je najboljše za njegov razvoj. Tudi po koncu aktualne sezone bo temu tako. ...več
Elvis Bašanović o Benjaminu Šešku
Smrtno resno mislim. Casemiro je dovolj izkušen, da bi po današnji tekmi moral spoznati, da so na tej ravni pred njim le še tri tekme. Začeti bi morati razmišljati o ligi MLS ali o Savdski Arabiji. Pa smrtno resno mislim. Naj mu njegov agent pove to. Gledamo velikega igralca, ki je igral v eni najboljših zveznih linij v določenem trenutku in se je kosala z Barcelono. Kaj vse je ta človek dosegel, osvajal je ligo prvakov, igral za Brazilijo, za Real Madrid. Kot nogometaš sem si za vedno zapomnil izrek, da moraš pustiti nogomet preden nogomet zapusti tebe. Nogomet je Casemira zapustil! ...več
Jamie Carragher o Casemiru
Če sem iskren, bom spoštoval pogodbo še za naslednjo sezono. Za naprej pa sem bližje odhodu kot temu, da ostanem. Devet let bo. Pogovorili se bomo v klubu. Videti moram z igralci, če mi bodo sledili. Se bomo že pogovorili med sezono. ...več