SLO | SRB
24.10.2012, ob 18:00 | Štadion: Stadion Petrovskij | Gledalcev: 18.000 | Sodnik: Ivan Bebek (Hrvaška)
Zenit 1:0 Anderlecht
Aleksandr Keržakov (11m) 72' 1 : 0
3. krog - vsi rezultati

Keržakov odločil z dvestotim

Uredništvo 24. oktober 2012 0 Komentiraj
Ruski prvoligaš Zenit se je še kako namučil z Anderlechtom. Čeprav je prevladoval, pravih priložnosti ni imel. Tekmo je z jubilejnim golom odločil Aleksandr Keržakov.
Uvodna sredina tekma v Ligi prvakov ni bila kvalitetni presežek, v Sankt Peterburgu so gledalci videli le en zadetek. A na veselje večine je žoga končala v mreži Anderlechta in Zenit je po dveh porazih zabeležil prvo zmago v letošnji sezoni tekmovanja vseh tekmovanj. Rusi so tako ostali v igri za napredovanje v osmino finala, Belgijci, ki imajo na računu le točko, pa bodo bržčas za preboj naprej potrebovali pravi mali čudež.

Trenutek odločitve v Rusiji je prišel v 72. minuti, ko je Aleksandr Keržakov uspešno izvedel strel z bele točke. Hrvaški sodnik Ivan Bebek je na belo točko pokazal, potem ko je srbski napadalec Milan Jovanović v svojem kazenskem prostoru s prekrškom zaustavil Aleksandra Anjukova. Pred tem je Zenit na hitro izvedel prosti strel, Anjukov je zbežal igralcem Anderlechta, Jovanović pa ga je zaustavil z rokami. Belgijci so sicer protestirali, toda to jim ni pomagalo. Keržakov je žogo poslal proti desni vratnici in hkrati dovolj visoko, da vratar bruseljskega kluba, ki je tako ali tako krenil v drugo smer, ni imel veliko možnosti. Za Keržakova je bil to njegov 200. gol v dresu Zenita. Zenit je imel sicer rahlo premoč od prve do zadnje minute, toda veliko priložnosti ni imel. Dejansko je imel Anderlecht najlepšo na tekmi - v prvem polčasu, po dobrih desetih minutah igre, je do strela v izjemnem položaju prišel Jovanović. Srbski nogometaš je bil neoviran pred golom Zenita, a je le za las zgrešil daljši kot domačih vrat. Kasneje je bilo pred obema goloma še nekajkrat delno vroče, toda ostalo je pri rezultatu iz 72. minute.